Dünya PKK Kürtleri katledecekti

PKK Kürtleri katledecekti

Irak’taki Bölgesel Yönetim, PKK’ya ait 1 ton PETN patlayıcı ile 10 füze ele geçirdi. Patlayıcıyla yakalanan terörist, bunlarla IKBY’de eylem yapacaklarını itiraf etti.

Abone Ol Google News
Hatice Saka Yeni Şafak
PKK Kürtleri katledecekti
Bölgesel Yönetim, PKK’ya ait 1 ton PETN patlayıcı ile 10 füze ele geçirdi.

PKK, Kuzey Irak’ta Bölgesel Yönetimi (IKBY) hedef alan saldırılara hazırlanıyor. Bölgesel Yönetim, PKK’ya ait 1 ton PETN patlayıcı ile 10 füze ele geçirdi. Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Güvenlik Konseyi’nden yapılan açıklamada; Duhok sınırları içinde terör örgütü PKK’ya ait 1 ton PETN patlayıcı, 10 Konkurs tanksavar füzesi, 23 saldırı dron motoru, 1200 gaz maskesi ve 375 Kalaşnikof yedek parçası ele geçirildiği duyuruldu. Güvenlik Konseyi ele geçirilen patlayıcı ve mühimmatların görüntülerini paylaştı.

PKK’LILARA TESLİM EDECEKMİŞ

Patlayıcılarla yakalanan “Yunus Ahmet” adlı terörist, sorgusunda patlayıcı ve silahları “Rudi Hüseyin” adlı YPG’li terörist aracılığıyla elde ettiğini, Bölgesel Yönetime karşı kullanacaklarını itiraf etti. YPG sorumlusu Rudi Hüseyin’in kendisiyle iletişime geçtiğini anlatan terörist, “Parçalar halinde göndereceği malzemeleri depomda biriktirmemi, PKK’lılar gelince onlara teslim etmemi istedi. Bunların ne olduğunu sorunca, ‘1 ton patlayıcı’ dedi. ‘Bu ne için?’ diye sordum. ‘Güney Kürdistan’da eylem yapacaklar’ dedi. 17 Nisan’da bunları teslim edecektik ama yakalandık” dedi.

PKK, Kürtlerin akrebidir
DÜŞÜNCE GÜNLÜĞÜ
PKK, Kürtlerin akrebidir

Suriye'de PKK tehciri: Akın akın Irak’a geçiyorlar
DÜNYA
Suriye'de PKK tehciri: Akın akın Irak’a geçiyorlar

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.