Ekonomi Kırmızı etikete müşteri kaybettiriyor tepkisi

TESK'ten "kırmızı etiketli asansör" tepkisi

Kırmızı etikete 'müşteri kaybettiriyor' tepkisi

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken denetlenen 356 bin asansörden sakıncalı olarak tespit edilen 87 bin asansöre konulan kırmızı etiket yüzünden esnafın müşteri kaybettiğine dikkat çekti.

Haber Merkezi AA
TESK'ten "kırmızı etiketli asansör" tepkisi
TESK'ten "kırmızı etiketli asansör" tepkisi

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken kırmızı etiketli asansörlerle ilgili yazılı açıklama yaptı.

Palandöken, açıklamasında, geçen yıl toplam 477 bin asansörden 356 bininin denetlendiğini bildirdi.

87 BİNİ SAKINCALI ÇIKTI

Denetlenen asansörlerin 87 bininin "kullanımı sakıncalı" anlamına gelen kırmızı etiketle işaretlendiğini ifade eden Palandöken, "Bu denetimler belediyenin elindeki verilere göre yapılıyor. Eldeki kayıtlar yetersiz olduğu için bu asansörlerin 121 bini hiç denetlenemedi. Kırmızı etiketli asansörlerde iyileştirme maliyeti 3-4 bin lira. Normal bir asansörün bakım, onarım maliyeti ise 10-15 bin liraya ulaşabiliyor." değerlendirmesinde bulundu.

356 bin asansörden sakıncalı olarak tespit edilen 87 bin asansöre kırmızı etiket konuldu.

'MAVİ VE YEŞİL DE KONULABİLİR'

Sorunsuz çalışan asansörlere kırmızı etiket konurken, sürekli arıza yapan asansörlere mavi veya yeşil etiket konulabildiğini savunan Palandöken, şunları kaydetti:

"Bu da iş hanlarında dükkanı olan esnafa müşteri kaybettiriyor. Kimsenin mağdur olmaması için asansör denetimleri tek bir kuruma bırakılmamalı. Kırmızı etiket, gerçekten çalışamayacak durumda olan tehlike arz eden asansörlere konulmalı."

Milyonlarca kişiyi konut sahibi yapacak sistem geliyor…
OYNAT 00:59
Milyonlarca kişiyi konut sahibi yapacak sistem geliyor…
Yeni torba yasaya girmesi beklenen, milyonlarca vatandaşın konut sahibi olmasına imkan tanıyacak sistem 'Yapı Tasarruf Sandığı' 5 aşamadan oluşacak. Birçok yönden Bireysel Emeklilik Sistemi'ne de benzeyen Yapı Tasarruf Sandığı'nın en önemli avantajı ise katılımcısına sunduğu sabit faiz avantajı olacak. Sistemde birikimin enflasyona ezdirilmemesi için yüzde 30'ları bulabilecek devlet katkısı da gündeme gelebilecek.

Kentsel dönüşüm kira yardımları güncellendi
EKONOMİ
Kentsel dönüşüm kira yardımları güncellendi

Merkez Bankası 2018 enflasyon tahminini açıkladı
EKONOMİ
Merkez Bankası 2018 enflasyon tahminini açıkladı

ASELSAN'dan büyük rakam
EKONOMİ
ASELSAN'dan büyük rakam

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.