Ekonomi Tarihi Yeşildirekte dev buluşma Tekstil sektöründen yeni atak

Tarihi Yeşildirek’te dev buluşma: Tekstil sektöründen yeni atak

Laleli ve Yeşildirek gibi, Türkiye tekstilinin kalbinin attığı Fatih, 3-6 Ağustos’ta yapılacak dev etkinliğe hazırlanıyor. Bölge esnafının semtin tarihi yerlerinde butik stantlar açacağı etkinliğe Rusya, Avrupa, ve Ortadoğu’dan alım heyetlerinin gelmesi bekleniyor. Dev organizasyon ülke tanıtımı için de fırsat olacak.

Orhan Orhun Ünal Yeni Şafak
​Tarihi Yeşildirek’te dev buluşma: Tekstil sektöründen yeni atak
Toplantıda, İHKİB Başkanı Mustafa Gültepe ve ASKON Başkanı Orhan Aydın da birer konuşma yaptı.

İstanbul’un tarihi semti Fatih, 3-6 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilecek dev bir etkinliğe hazırlanıyor. Türk tekstilinin merkezlerinden Yeşildirek’in ana üs olacağı “Linexpo Streetfest” organizasyonu kapsamında bölgenin tarihi yerleri dev bir fuar alanına dönüşecek. Bu sayede, pandemi döneminden etkilenen sektör için yeni ve önemli bir başlangıç yapılmış olacak. İstanbul Erkek Lisesi başta olmak üzere, birçok yerde kurulacak stantlar profesyonel alıcılar kadar bölge halkına ve turistlere de farklı bir deneyim sunacak.

İŞ ANLAŞMALARI YANINDA TURİZME KATKI

  • Yurt dışından gelecek alım heyetlerinin işbirlikleri bölge firmaları için fırsat oluştururken, Fatih turizmine de katkı sağlanacak. Rusya ve Ortadoğu başta olmak üzere, Avrupa, orta Asya gibi birçok yerden gelecek temsilcilerle önemli iş anlaşmalarının yapılması bekleniyor. Bu etkinlik aynı zamanda Laleli ve Yeşildirek’i dünyaya tanıtacak. Tüm İç Giyim Sanayicileri Derneği’nde (TİGSAD) 11. Olağan Genel Kurulu öncesi İstanbul’da bir otelde sektör temsilcileri ve dernek üyeleriyle bir araya gelen Nazım Kanpolat, gerçekleştireceği projeler hakkında bilgi verdi.

SATIŞ POTANSİYELİMİZ DAHA DA ARTAR

İstanbul Hazır Giyim Ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Başkanı Mustafa Gültepe ve Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Başkanı Orhan Aydın’ın da katıldığı toplantıda “Hepimiz için hayırlı olacağına inandığımız, ticaretimize ve ülkemize değer katacak yeni bir dönemi başlatmanın heyecanı içindeyiz” diyen Nazım Kanpolat, sektörde bir ilki gerçekleştireceklerinin müjdesini verdi.

  • Nazım Kanpolat, “Yeni dönem, yeni projeler ve yeni kazançlar diyerek kolları sıvıyoruz. Hedefimiz, üyelerimizin satış potansiyelini artıracak projeler gerçekleştirmek olacak. Bu kapsamda yapacağımız uluslararası bir etkinlik ile Yeşildirek sokaklarını festival alanına çevireceğiz. Katılımcıların sonbahar-kış sezon açılışını yapacakları festivalde, pandemi kurallarına uygun olarak yabancı ve yerli alım heyetlerini ağırlayacağız” dedi.

BU FESTİVAL ÇOK FARKLI

Mustafa Gültepe ise, “ İç giyim, 2020 yılında hazır giyim sektörü içinde yüzde 2.2 oranında artış gösterdi. Toplamda 2020 yılında pandemi süresince hazır giyim sektöründe yüzde 3.3 oranında bir azalma söz konusu oldu. Bu iç giyim sektörünün dinamikliğini gösteriyor. 2021 yılında da artış devam edecek. Bu organizasyon nedeniyle Nazım beyi tebrik ediyorum. Doğru olan projelere bütün imkanlarımızla destek oluyoruz. Nazım beyin projeleri de sektörü ileriye taşıyacak projeler. Bu festival ilk ve farklı olacak” dedi.

Abone Ol Google News
Sultangazi'de 5 katlı binada yangın: 5'i çocuk 7 kişi itfaiye merdiveniyle kurtarıldı
Gündem

Sultangazi'de 5 katlı binada yangın: 5'i çocuk 7 kişi itfaiye merdiveniyle kurtarıldı

İstanbul'da kuvvetli yağış sonrası Sultangazi'de bir binanın zemin katında su tahliyesi yapıldığı sırada jeneratör yandı. İtfaiye ekipleri yangına müdahale ederek, binada mahsur kalan 5'i çocuk 7 kişiyi merdiven aracıyla kurtardı.
Milli gemiye özel amblem: İçinde birçok mesajı barındırıyor
Gündem

Milli gemiye özel amblem: İçinde birçok mesajı barındırıyor

Seri üretim hattından çıkan ilk milli güdümlü füze Atmaca'nın test atışının yapıldığı TCG Kınalıada için özel olarak hazırlanan amblem, içinde barındırdığı birçok mesajla dikkati çekiyor. Tarihte kurulan büyük Türk devletleri, amblemdeki 16 yıldızla temsil edilirken harita da geminin mavi vatandaki hak ve menfaatleri koruma iradesini simgeliyor. Göğe yükselen roket ucundaki yıldız ve çok katmanlı gökyüzü ile geminin Atmaca güdümlü mermisiyle kazandığı uzun menzilli angajman yeteneği anlatılırken yeni nesil milli savaş yönetim sistemi Advent'i ilk kullanan gemi olduğu da bulutların arasına gizlenen figürle sergileniyor.
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan komşulara mesaj: Provokasyonlardan vazgeçin
Gündem

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan komşulara mesaj: Provokasyonlardan vazgeçin

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Diplomasi Forumu'nun sona ermesi nedeniyle düzenlediği basın toplantısında, AB, Yunanistan'a ve Ermenistan'a mesaj verdi. "Yunanistan'ın tahriklerden ve kışkırtıcı adımlardan, provokasyondan vazgeçmesi lazım" diyen Çavuşoğlu, Ermenistan'a da Azerbaycan'la iyi geçinme ve komşularının toprağına göz dikmeme çağrısı yaptı. AB'nin Türkiye'yi oyalamaması gerektiğini ifade eden Çavuşoğlu, "AB artık masaya dönmeli, somut adımlar atmalı. Türkiye'yi oyalamasınlar. İlişkilerimizi geliştirmek istiyoruz" dedi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.