EkonomiTürk inşaatçılar Dubaiyi fethedecek

Türk inşaatçılar Dubai’yi fethedecek

13 Türk firması, 11-13 Eylül’de Dubai’de düzenlenecek Cityscape Global 2017’de projelerini görücüye çıkaracak. Türk mimarlık firmaları da 5 projede büyük ödül için ter dökecek.

Haber MerkeziDiger
​Kapıların açıldığı 11 Eylül Pazartesi günü 11 farklı alanda verilecek mimari proje ödülleri yarışmasında Türkiye'de inşa edilen ya da hayata geçirilecek 5 gayrimenkul projesi yer alıyor.
​Kapıların açıldığı 11 Eylül Pazartesi günü 11 farklı alanda verilecek mimari proje ödülleri yarışmasında Türkiye'de inşa edilen ya da hayata geçirilecek 5 gayrimenkul projesi yer alıyor.

İnşaat sektöründe faaliyet gösteren Türk firmaları, 11-13 Eylül tarihleri arasında Dubai'de düzenlenecek dünyanın en önemli gayrimenkul fuarlarından Cityscape Global 2017'de dünya devleriyle projelerini yarıştıracak.

Fuara katılan inşaatçılar, projelerini tanıtmanın yanı sıra satış yapma imkânı bulacak. Türk mimarlık firmaları da inşaat şirketleri için geliştirdikleri projelerin tasarım ödülleri için dünyanın önde gelen mimarlık bürolarıyla için yarışacak.

86 ülkeden 272 gayrimenkul firmasının katıldığı fuarda 13 Türk firması boy gösterecek. Emlak Konut GYO'nun katılımcıların başını çektiği fuarda Artaş İnşaat, Tahincioğlu, Emay İnşaat, EMS Yapı ve Garanti Koza Holding gibi firmalar projelerini vitrine çıkaracak.

5 PROJE FİNALE KALDI

  • Kapıların açıldığı 11 Eylül Pazartesi günü 11 farklı alanda verilecek mimari proje ödülleri yarışmasında Türkiye'de inşa edilen ya da hayata geçirilecek 5 gayrimenkul projesi yer alıyor. Farklı kategorilerde yarışan Türk şirketleri yarışmada favori olarak görülüyor.

HEDEF DEVLERİ GEÇMEK

Finale kalan mimari tasarımların başında Kamu, Kültür, Turizm Projesi Kategorisi'nde yarışan ve Akfen İnşaat tarafından yapımına başlanan Bodrum Loft projesi bulunuyor. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Zeytinburnu arazisi olarak bilinen ve Kalkavan Yapı, Hasan Sever İnşaat, Gül Yapı tarafından yapımına devam edilen Yedi Mavi projesi de Orta-Yüksek Ölçekli Konut Projesi Kategorisi'nde finalde yarışacak projeler arasında yer alıyor. Sabah'ın haberine göre, DATİ Yatırım Holding'e ait Ataköy Marina ise Perakende Yapı Projesi Kategorisi'nin finalinde birinci olmak için mücadele edecek. Borusan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kocabıyık'ın Afyon'da hayata geçirdiği The Farm Of 38° 30° Çiftliği ise Cityscape Global 2017'nin Ticari Yapı Projesi Kategorisi'nde birinciliği hedefliyor.

AHK tarafından Antalya'da hayata geçirilen AHK Kndu Villas projesi use Düşük-Orta Ölçekli Konut Projesi Kategorisi'nde finale kalan projeler arasında.

TSK Afrin'e mühimmat taşıyan PKK/PYD konvoyunu vurdu
Dünya

TSK Afrin'e mühimmat taşıyan PKK/PYD konvoyunu vurdu

Genelkurmay Başkanlığından, Afrin'de PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütlerine ait 30-40 araçtan oluşan konvoyun vurulduğu bildirildi.
SSM insansız kara aracının ilk görüntülerini paylaştı
Teknoloji

SSM insansız kara aracının ilk görüntülerini paylaştı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın müjdesini verdiği insansız tanklara ilişkin çalışmalar sürerken Savunma Sanayii Müsteşarlığı, insansız kara aracının ilk görüntülerini paylaştı. SSM, 20'den fazla insansız kara aracının yakın zamanda TSK'ya teslim edileceğini ve Zeytin Dalı Harekatı'ndan kullanılacağını açıkladı.
Güzel, anlamlı, güncel, resimli Cuma mesajları 23 Şubat
Gündem

Güzel, anlamlı, güncel, resimli Cuma mesajları 23 Şubat

Yarın 23 Şubat Cuma. Müslümanlar için büyük bir öneme sahip mübarek Cuma günlerinde vatandaşlar birbirlerine Cuma mesajı atarak aralarındaki bağı güçlendiriyor. Biz de sizler için şimdiden güzel, anlamlı, resimli, özlü, kısa, güncel Cuma mesajları ve dualarını derledik. Haberimizde en güncel Cuma mesajlarını bulabilirsiniz.
İspanyollar'dan 3. havalimanı çıkışı
Ekonomi

İspanyollar'dan 3. havalimanı çıkışı

İspanyol turizm danışmanlık firması ForwardKeys tarafından yapılan çalışmada İstanbul Yeni Havalimanı'nın açılmadan Körfez pazarını etkileyemeye başladığı belirtti. İstanbul üzerinden gerçekleşen transit uçuşların önceki yıla göre yüzde 21 arttığına da değinilen çalışmada havayolu şirketlerinin de benzeri görülmemiş bir lojistik projeyle karşı karşıya kalacağı öngörüsünde bulunuldu.
21 Şubat Çarşamba reyting sonuçları: Diriliş Ertuğrul mu, Sen Anlat Karadeniz mi?
Hayat

21 Şubat Çarşamba reyting sonuçları: Diriliş Ertuğrul mu, Sen Anlat Karadeniz mi?

21 Şubat Çarşamba günü reyting sonuçları açıklandı. AB ve ABC1 gruplarında Diriliş Ertuğrul birinci olurken, Total'de birincilik yine Sen Anlat Karadeniz'in. Ayrıca ABC1'de yarım puanla ikinci olan Sen Anlat Karadeniz'in Diriliş Ertuğrul'u önümüzdeki hafta geçeceği konuşuluyor. İşte 21 Şubat Çarşamba reyting sonuçları...