Ekonomi Yerli ürünler SAHAya indi

Yerli ürünler SAHA’ya indi

Türkiye’nin yerli ve milli tasarımları SAHA Expo fuarında görücüye çıktı. SAHA EXPO 2018’de Mehmetçiğin en büyük destekçisi olan yerli ürünler yer aldı.

Talha Menteş Fatih Özer Yeni Şafak
Yerli üretimler SAHA Expo fuarında görücüye çıktı.
Yerli üretimler SAHA Expo fuarında görücüye çıktı.

Fuarda, Türk mühendislerce üretilen savunma sanayi ürünleri göz doldurdu. Mehmetçiğin gözü kulağı olan Retinar PTR protatif radar sistemi insan ve hayvan ayrımı yaparken 4 kilometreden insan 10 kilometreden de araç tespit ediyor. Personelin kaskına yerleştirilen TV/AS-10 Armadillo Strobe isimli cihaz ise, dost- düşman kuvvet ayrımı yaparak acil durumda personele yer tespiti imkanı sağlıyor.

BOMBA ATAR ENVANTERE GİRECEK

Milli piyada tüfeği MPT76’nın ana parçalarının üretimini gerçekleştiren ATA Arms şirketi, keskin nişancı tüfeği ve piyada tüfeğ üretimi için düğmeye bastı. Şirketin hayata geçirdiği BA40 Bomba atarın yakında TSK envanterine girmesi bekleniyor.

En güzel Berat Kandili mesajları
Gündem

En güzel Berat Kandili mesajları

En güzel Berat kandili mesajları. 19 Nisan Cuma gecesi Berat Kandili idrak edilecek. İslam alemi için büyük bir öneme sahip mübarek kandillerde Müslümanlar birbirlerine mesaj atarak aralarındaki bağı güçlendiriyor. Biz de sizler için güncel, anlamlı, resimli, kısa, güzel Berat Kandil mesajlarını derledik. Siz de aile fertlerinize, akrabalarınıza, dostlarınıza, sevdiklerinize SMS, Facebook, Instagram ve WhatsApp üzerinden en güzel resimli Berat Kandili kutlama mesajlarını gönderebilirsiniz. İşte en güzel kandil mesajları...
Eski ÖSYM Başkanı Demir'in ifadesi ortaya çıktı
Gündem

Eski ÖSYM Başkanı Demir'in ifadesi ortaya çıktı

ÖSYM’ye yönelik FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındıktan sonra ev hapsi şartıyla serbest bırakılan eski ÖSYM Başkanı Ali Demir’in ifadesi ortaya çıktı. FETÖ üyesi olmadığını belirten Demir, kendi döneminde soru sızdırıldığı iddiasını da reddederek, "Hiçbir sınavın sorusu sızdırılmamıştır. En üst düzeyde önlemleri bir başkan olarak aldım. Bu sınav sorularının sızdırıldığına dair de somut bir delil mevcut değildir" dedi.
İmamoğlu'nun antrikot tiyatrosu: Beylikdüzü'nden getirdiği çaycısını oynattı
Gündem

İmamoğlu'nun antrikot tiyatrosu: Beylikdüzü'nden getirdiği çaycısını oynattı

İBB'de dün göreve başlayan Ekrem İmamoğlu'nun, medyaya yansıyan 'antrikot' videosunun kurgu olduğu ortaya çıktı. İmamoğlu'nun yemek menüsünü sorduğu yerin yemekhane değil İBB Özel Kalem Müdürlüğü'ne ait çay ocağı olduğu öğrenildi. İBB eski Başkanı Uysal'ın ekibi videoya karşı "İBB Yemekhanesi’nde tüm personele aynı yemek çıkmaktadır. Bugüne kadar Başkan da bu yemekten yemiştir" açıklaması yaptı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.