Gündem 10 yıldır aynı yalan

10 yıldır aynı yalan

2009'da Yeni Çamlıca, Mimar Sinan ve Mevlana mahallelerindeki imar sorununu çözeceğine dair “namus sözü” veren CHP'li Battal İlgezdi, 10 yıl sonra 31 Mart için de yine aynı vaatte bulunuyor. Boş vaatlere kanmayan mahalle sakinleri, “Bırakın tapuyu, sokağımızda kaldırım bile yok” diyor.

Fatih Özer Talha Menteş Yeni Şafak
Battal İlgezdi
Battal İlgezdi

Hakkındaki yolsuzluk iddiaları nedeniyle görevinden alınan CHP’li Ataşehir eski Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin, ilk seçildiği 2009 yılında Yeni Çamlıca, Mimar Sinan ve Mevlana Mahallelerinde vatandaşa tapu şeklinde fotokopiyle çoğaltılmış “tapu senedi taahhütnamesi” dağıttığı ortaya çıktı.

Yeni Çamlıca, Mimar Sinan ve Mevlana mahallesi sakinleri, 10 yıldır Battal İlgezdi’nin verdiği sözü yerine getirmesini bekliyor.

O dönem kapı kapı dolaşan İlgezdi, seçildiği takdirde elinde bu belgesi olan vatandaşların tapu sorununu çözeceği sözü verdi. Sözünü tutmayan İlgezdi, 2014'teki seçimlerde de aynı vaatlerle seçmenin karşısına çıktı. O dönemi de pas geçen İlgezdi, şimdi aynı mahallelerde 6 ay içerisinde tapuları vereceği vaadinde bulunuyor.

Aykan Acar - Fotokopiyle çoğaltılmış sözde taahhütnamelerin üzerinde “LÜTFEN Bu belgeyi saklayınız” yazması dikkat çekti.

TEK ÇİVİ ÇAKMADI

10 yıldır kendilerine verilen sözün yerine getirilmesini bekleyen vatandaşlar, İlgezdi’ye ateş püskürüyor. Fotokopi tapu senedi taahhütnamesi alan mahalle sakinlerinden Aykan Acar, geçen yıla kadar CHP üyesi olduğunu ve iki seçimde İlgezdi'ye oy verdiğini söyledi. İlgezdi'yi sahada bir kez gördüğünü belirten Acar, “Bize 2009 yılında tapu vaadinde bulundu. Elimize fotokopi bir tapu verdi. İmar sorunlarının çözülüceğini vaat ederek bizleri kendine inandırdı. Ama sorunlarımız hala çözülmedi. Ben 10 yılın sonunda farkettim ki yıllardır yaşadığım sokağa tek çivi çakılmadı. 10 yıllık talana ve yalana artık bir son versinler” dedi.

KALDIRIM BİLE YOK

Aylin Agül

Kardeşiyle birlikte CHP teşkilatında Battal İlgezdi'nin kazanması için çalıştıklarını, çalışmalarının sonunda da İlgezdi'nin seçildiğini belirten Yeni Çamlıca mahallesi Kızılay sitesi sakinlerinden Aylin Agül ise şunları söyledi: “Onun için çalıştık, başkan oldu ama mahalleye bir faydası dokunmadı. Ne imar sorunu çözüldü, ne de diğer sorunlar. Bizim mahalleye ikinci sınıf muamelesi yapıldı. Ataşehir'i ikiye ayırdılar. Batı Ataşehir'e gidiyoruz lüks içinde, bizim mahalleye geliyoruz sanki Somali. Sadece seçimden seçime hatırlanıyoruz. Tapu problemlerimizi bir kenara bırakın, bir kaldırımımız bile yok.”

  • Namus sözü vermiş
  • Mahmut Erdine
  • Yeni Çamlıca'da 40 yıldır esnaflık yaptığını söyleyen Mahmut Erdine, CHP'li Battal İlgezdi'nin 6 ay içerisinde imar sorununu çözeceğine dair “namus sözü” verdiğini anlattı. Erdine, “Seçim gelmiş, 'imar sorunu çözülecek' diye oy topluyor. Battal bey 'bu mahalleye iki çöp kovası koydum' bile diyemez” şeklinde konuştu.
  • Emin Aydın
  • Mahallenin 30 yıllık tapu sorunu olduğunu ifade eden Emin Aydın ise “İlgezdi elimize bir kağıt tutuşturup 'namus sözü' diyerek bizi kendisine inandırdı. Keşke ona oy vermeseydim. Aldı oyları ortada bir şey yok” dedi.

CHP-İP listeleri PKK’lı kaynıyor
GÜNDEM
CHP-İP listeleri PKK’lı kaynıyor
ABD ile yaptırım krizi derinleşirse İncirlik ve Kürecik masaya gelir
Gündem

ABD ile yaptırım krizi derinleşirse İncirlik ve Kürecik masaya gelir

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye'nin kuzeyinde bir terör devleti kurulmasının engellemeye yönelik başlattığı Barış Pınarı Harekatı sonrası ABD'de adeta yaptırım seferberliği ilan edildi. ABD Kongresi ve Hazine Bakanlığı ayrı ayrı yaptırım paketleri hazırladı. Şüphesiz Türkiye'nin bu yaptırımlara karşı atabileceği bazı adımlar bulunuyor. Akıllara gelen ilk seçenek ise, İncirlik ve Kürecik Radar Üssü'nün Amerikan ordusunun kullanımına kapatılması. Yenisafak.com'un sorularını yanıtlayan Türkiye'nin en kıdemli emekli büyükelçilerinden Uluç Özülker, "Yaptırım konusunda çok daha ileriye giden tutum içerisine girildiğinde, Türkiye'nin elinde kozlar ve atabileceği çok adım var. Türkiye bütün bunların altından kalkabilecek kadar güçlüdür" değerlendirmesinde bulundu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan HDP'li Baydemir'e suç duyurusu
Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan HDP'li Baydemir'e suç duyurusu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, HDP Şanlıurfa eski milletvekili Osman Baydemir hakkında, İngiltere'de yaptığı konuşması nedeniyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.
'Depremi Adalar'ın güneyi ve Kumburgaz fay kolunda bekliyoruz'
Gündem

'Depremi Adalar'ın güneyi ve Kumburgaz fay kolunda bekliyoruz'

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Jeoloji Mühendisliği Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Gülsen Uçarkuş, "Şu an Adalar'ın güneyi, Silivri aktivitesinin olduğu Kumburgaz fay kolu, üzerinde bir süredir aktivite olmadığı için kırılmasını beklediğimiz fay parçasıdır. Bu kısımlar üzerine dikkatle eğiliyoruz ve beklediğimiz deprem bu kollar üzerinde olacak" dedi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.