Gündem 18 bin Suriyeli ülkesine gitti

Kilis haber: 18 bin Suriyeli Ramazan Bayramı için ülkesine gitti

18 bin Suriyeli ülkesine gitti

Türkiye’nin çeşitli illerinden 18 bin Suriyeli, Ramazan Bayramı için ülkelerine gitti.

Haber Merkezi IHA
Suriyeliler Kilis Öncüpınar Sınır Kapısı, Hatay’ın  Cilvegözü Sınır Kapısı ile Gaziantep Karkamış Sınır Kapısı üzerinden ülkelerine gidiyor.
Suriyeliler Kilis Öncüpınar Sınır Kapısı, Hatay’ın Cilvegözü Sınır Kapısı ile Gaziantep Karkamış Sınır Kapısı üzerinden ülkelerine gidiyor.

Türkiye’nin dört bir tarafından Kilis’e gelen Suriyeliler, Ramazan Bayramı için ülkelerine gidiyor.

Suriyeliler, Kilis Valiliğinin izni ile 13 Haziran tarihine kadar Suriye’nin Azez, Mare, Soran, Aktarin, Çobanbey, Afrin, Cerablus ve El Bab bölgeleri ile diğer şehirlerine gitmek için online randevu sistemine kayıt yaptırarak, randevu günü ülkelerine gidiyor.

İHA

Toplamda 74 bin Suriyeli gidecek

  • Şu ana kadar 74 bin Suriyeli Ramazan Bayramı’nı ülkelerinde geçirmek için randevu sistemine kayıt olurken, gidenlerin sayısı 18 bini buldu.

İHA


Suriyeliler Kilis Öncüpınar Sınır Kapısı, Hatay’ın Reyhanlı ilçesindeki Cilvegözü Sınır Kapısı ile Gaziantep Karkamış Sınır Kapısı üzerinden ülkelerine gidiyor. Suriyeliler, randevu sistemine kayıt yaparken belirttikleri sınır kapısından geçiş yapabiliyor.

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.