Gündem Aydında tren kazasını makinistin dikkati önledi

Aydın'da tren kazasını makinistin dikkati önledi

Aydın'ın Buharkent ilçesindeki şiddetli yağış nedeniyle Denizli-İzmir tren seferleri durduruldu. Çorlu'da 25 yolcunun can verdiği aşırı yağış nedeniyle rayların altının göçmesinden kaynaklı bir benzeri facia, bu kez makinistlerin dikkati sayesinde önlendi.

Haber Merkezi AA
Aydın'da tren kazasını makinistin dikkati önledi
Aydın'da tren kazasını makinistin dikkati önledi

Aydın'ın Buharkent ilçesindeki sağanak nedeniyle Denizli-İzmir tren seferleri durduruldu.

Çorlu'da 25 yolcunun can verdiği aşırı yağış nedeniyle rayların altının göçmesinden kaynaklı bir benzeri facia, bu kez makinistlerin dikkati sayesinde önlendi.

Buharkent ilçesine vekaleten bakan Karacasu Kaymakamı Güher Sinem Büyüknalçacı, yaptığı açıklamada, sağanak yüzünden Sarayköy ile Buharkent ilçeleri arasında kalan Kızıldere mevkisindeki tren raylarının zarar gördüğünü söyledi.

Büyüknalçacı, "10 metre uzunluğunda, yaklaşık 70 santim civarında bir boşluk mevcut. Denizli'den gelen tren Denizli’ye, Nazilli’den gelen de geri döndü. Şu anda bekleyen bir trenimiz yok. Demiryolu çalışanları orada çalışmalarına devam ediyor. Geceden önce açılmayacak. Sabaha kadar bir seferin yapılmayacağını düşünüyoruz." ifadelerini kullandı.

Edirne'de şoför su basan alt geçitte mahsur kaldı
GÜNDEM
Edirne'de şoför su basan alt geçitte mahsur kaldı

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.