Gündem AYM hainlerleyan yana

AYM hainlerle yan yana

MHP lideri Bahçeli, Demirtaş, Baydemir ve Kavala davalarında ‘hak ihlâli’ kararı veren Anayasa Mahkemesini (AYM) eleştirirken “Sözde hâkimler, gelsinler bunu külâhıma anlatsınlar. (AYM) Nerede bir hain varsa onlarla yan yanadır” dedi. Bahçeli, Kavala’nın vatandaşlıktan çıkarılmasını istedi.

Abone Ol Google News
Nur Banu Aras Yeni Şafak
​AYM hainlerle yan yana
Devlet Bahçeli

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 10 büyükelçinin Gezi finansörü Osman Kavala bildirisini “muhtıra” olarak niteledi. Bahçeli, büyükelçiler için demokrasi onuruna sabotaj yapmışlardır” dedi Meclis MHP Grubu’nda konuşan Bahçeli, gündeme ilişkin şunları söyledi:

ÜST AKLIN DÜRTMESİ

10 büyükelçi Sorosçu Kavala’yla aynı mevziiye girerek Türkiye’ye bir nevi muhtıra vermiştir. (On büyükelçinin bildirisi) Osman Kavala’nın avukatlığına soyunmuşlardır. Skandala imza atmakla kalmamışlar, görevlerinin sınırlarını tamamıyla aşmışlardır. Kavala, Soros’un kuryesidir. Kavala, Gezi Parkı olaylarının finansörü olan şaibeli bir kişidir.

Anayasa Mahkemesi öyle bir hale gelmiştir ki, nerede bir hain, nerede Türkiye’nin kuyusunu kazmak için faal halde bulunan bir çapulcu varsa onlarla yan yanadır.

DÜN DAMAT FERİT, BUGÜN ZİLLET

Osman Baydemir ile ilgili hak ihlali kararı veren, dahası 30 bin lira da tazminat ödenmesine hükmeden bu mahkemedir. Demirtaş, Baydemir, Kavala davalarında hak ihlali var diyen sözde hakimler, gelsinler bunu külahıma anlatsınlar.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne itiraz edip ne idiğü muğlak ve muamma olan güçlendirilmiş parlamenter sistem peşinde koşanlar, 15 Temmuz’un rövanşını almak için hazırda bekleyen, FETÖ’nün ve PKK’nın dümen suyuna giren yozlaşmış siyasi partilerdir. Dün Damat Ferit vardı, bugün zillet ittifakının ana ve ara ortakları vardır.”

Kavala’yı vatandaşlıktan çıkarın

  • Osman Kavala için öneri de bulunan Bahçeli şunları söyledi: “Kavala ile ilgili önerimiz ise şudur: Bu Sorosçu’nun mahkemesi karara bağlanır ve hüküm verilirse, önce cezasını Türkiye’de çekmesi, sonra da vatandaşlıktan çıkarılarak 10 büyükelçiden birisinin ülkesine gönderilmesi artık milli bir zarurettir. Yabancı sefirler baskısının tekrarına, yeniden sahne almasına hiç kimse kalkışmamalı. Türkiye Cumhuriyeti’ni kendi çıkarları adına hiçbir dış misyon şefi nüfuzu altında tutamayacak, aksi bir teşebbüs halinde sınır dışı edilmekten de kurtulamayacaktır. Herkes haddini bilsin.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Bahçeli Külliye'de görüştü
GÜNDEM
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Bahçeli Külliye'de görüştü

MHP Genel Başkanı Bahçeli'den muhalefet partilerine sert tepki: Zihinleri fukara akılları ukala
GÜNDEM
MHP Genel Başkanı Bahçeli'den muhalefet partilerine sert tepki: Zihinleri fukara akılları ukala


2,5 yılda tamamlanacak olan atıksu arıtma tesisinin yapımı başlıyor
Gündem

2,5 yılda tamamlanacak olan atıksu arıtma tesisinin yapımı başlıyor

Programı çerçevesinde ihaleye çıkan projenin başlangıç toplantısına ilgili paydaşları olan; Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ve proje ekibi, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Ekonomi ve Sosyal Gelişim Departmanı Başkan Yardımcısı Laurent Guırkınger ve Delegasyon Sektör Yöneticisi Asuman Özaltay, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü Daire Başkanı İsmail Raci Bayer, bakanlık teknik personeli ile ihaleyi kazanan proje müşaviri ve yüklenici firmaların yetkilileri katıldı.
Stokçular bu sefer de çiğ köftede ortaya çıktı: Ekonomik olmaktan çıkabilir
Ekonomi

Stokçular bu sefer de çiğ köftede ortaya çıktı: Ekonomik olmaktan çıkabilir

Çok sayıda sektörün kabusu haline dönüşen stokçuluk çiğ köfteye de sıçradı. Son dönemde hammadde bulmakta zorluklar yaşandığına dikkat çeken Çiğ Köfte Üreticileri Derneği (ÇİĞDER) Başkanı Orhan Güzelaydın, stokçuluk yapıldığını ve bundan sektörün ve dolayısıyla vatandaşların büyük sıkıntı yaşadığını söyledi. Güzelaydın, sürecin bu şekilde ilerlemesi halinde ise çiğ köftenin artık ekonomik olmaktan çıkabileceği noktasında da uyarıda bulundu.
Avrupa’nın göbeğinde insanlık dramı
Dünya

Avrupa’nın göbeğinde insanlık dramı

Belarus-Polonya sınırında yaşam mücadelesi veren göçmenler, Belarus tarafında sınıra bir kilometre mesafede kurulan Göçmen Merkezi’nde soğuk ve açlıkla mücadele ediyor.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.