Gündem Baydemir Vekilliklerimiz gerillaya kurban olsun

Baydemir: Vekilliklerimiz gerillaya kurban olsun

HDP Şanlıurfa Milletvekili Osman Baydemir'in, olağanüstü toplantıda yaptığı konuşma sırasında Meclis'te gergin anlar yaşandı. Baydemir'in "Benim ve bütün vekillerimizin vekillikleri bir askerin, polisin, gerilla ve sivilin canına kurban olsun" sözündeki 'gerilla' ifadesi tepki çekti.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
Baydemir: Vekilliklerimiz gerillaya kurban olsun
CHP'nin olağanüstü toplantı çağrısı üzerine Meclis, Başkanvekili Şafak Pavey'in başkanlığında toplandı. Hükümet adına konuşma yapan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın ardından kürsüye çıkan HDP'li vekil Osman Baydemir, çarpıcı bir açıklamada bulundu.

"Gerillaya kurban olsun"

Baydemir konuşmasında, "Benim ve bütün vekillerimizin vekillikleri bir askerin, polisin, gerilla ve sivilin canına kurban olsun" ifadelerini kullanınca Meclis'te gergin anlar yaşandı.

Baydemir'in açıklamalarından satır başları:

Suruç'ta katledilen kardeşlerimiz nasıl yaşam hakkı kutsalsa, Ceylanpınar'da uykudayken katledilenler de aynı şekilde yaşam hakkına sahiptir ve kardeşimizdir. Her bir saldırı, her bir cinayet mutlak suretle bir arka plana sahiptir.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.