Gündem Bu yol 6 ay trafiğe kapalı

Ardahan- Ardanuç Karayolu 6 ay trafiğe kapatıldı

Bu yol 6 ay trafiğe kapalı

Ağır kış şartları nedeniyle Ardahan-Ardanuç Karayolu, tedbir amaçlı olarak 6 ay boyunca ulaşıma kapatıldı. Karayolları 183. Şube Şefliğinden yapılan açıklamada, yapımına devam edilen karayolunun herhangi bir olumsuz durum yaşanmaması amacıyla her kış mevsiminde olduğu gibi bu kış da trafiğe kapatıldığı ifade edildi.

Haber Merkezi IHA
Ardahan- Ardanuç Karayolu 6 ay trafiğe kapatıldı.
Ardahan- Ardanuç Karayolu 6 ay trafiğe kapatıldı.

Artvin-Ardahan Karayolu’nun 2018 Nisan ayına kadar trafiğe kapalı kalacağı belirtilen açıklamada, "Ardahan-Ardanuç Karayolu’nun Artvin sınırı tarafı henüz bitirilememiş. Bu nedenle kışın açılmaması uygun görülmüştür" denildi.

Karayolları 183. Şube Şefliği kapatılan yolla ilgili açıklama yaptı.

Ardahan kent merkezine bağlı Bağdeşen köyü mevkisinden itibaren yol ortasına konulan levha ile araç geçişlerine kapatıldı.


Sürücülerden Mehmet Alkan, "Bu yolu sürekli kullanıyorduk. Kar ve tipi nedeniyle Karayolları yolu kapatmış ve gidemedik dönüyoruz. Bülbülan’a gidiyorduk ve Ardahan’a dönmek zorunda kaldık" dedi.

Yok böyle soğuk: İstasyona battaniyeli çözüm
GÜNDEM
Yok böyle soğuk: İstasyona battaniyeli çözüm

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.