Gündem Dijital sistemle kayıtlı denetim Tüm personel yaka kamerası kullanacak

Dijital sistemle kayıtlı denetim: Tüm personel yaka kamerası kullanacak

Gaziantep Şehitkamil Belediyesi, kamuoyu yararına gerçekleştirdiği denetimlerle ilgili yeni bir döneme geçti. Sahada denetim yapan tüm personel, yaka kamerası kullanacak ve tüm işlemleri dijital ortamda gerçekleştirecek.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Dijital sistemle kayıtlı denetim: Tüm personel yaka kamerası kullanacak
Gaziantep Şehitkamil Belediyesi

Görevi süresince birçok alanda dijital yenilikleri kullanarak hem ekonomik olarak hem de zaman konusunda yarar sağlayacak çok sayıda uygulama başlatan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, denetim konusunda da yeni bir dönemi başlattı. Şehitkamil Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü tarafından geliştirilen yazılım sayesinde 26 farklı denetim formu oluşturuldu. Oluşturulan formlar üzerinden işlem yapacak personellerin tüm işlemleri, dijital arşivde korunacak. İşlem yapacak tüm personeller, göğüs kamerası kullanarak tüm işlem süresini de kayda alacaklar.

Şehitkamil Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nde verilen teorik eğitimlerin ardından uygulamalı eğitime tabi tutulan personelleri ziyaret eden Başkan Rıdvan Fadıloğlu, özverili çalışmaları dolayısıyla tüm personellere teşekkür etti.

GÖĞÜS KAMERASI DA OLACAK

Denetime gidilen mekandaki görüntülerin alınmasının da sağlanacağına dikkat çeken Başkan Fadıloğlu, “Zabıta kardeşlerimiz denetimlere ASELSAN’ın yerli ve milli ürünü olan göğüs kamera sistemiyle çıkacaklar. Yeni sistem; yapılan çalışmaların ölçülmesi ve değerlendirilmesi açısından istatistiki verilerin bir arada olmasını sağlayacak” diye konuştu.

26 FORM YERİNE TEK TABLET

  • Artık kesinlikle kağıt kullanmayı ortadan kaldırdıklarını dile getiren Fadıloğlu sözlerine şöyle devam etti; “26 tane ayrı formla gidip meslek gruplarına göre denetim yapılırken, artık tek bir tabletle bu işlemler yapılacak. İstatistiki verileri anlık olarak alabileceğimiz, her bir göreve çıkan arkadaşımızın günlük çalışma programlarının uygulanıp uygulanmadığını takip edebileceğimiz bir sistem. Gurur duyduğumuz elimizdeki tablet yerli bir ürün, göğsümüzdeki kamera yerli bir ürün. Teknolojiye yapılan yatırımların faydasını görüyoruz. Hayırlı uğurlu olsun.”

Gaziantep valisi isyan etti: Vaka artış hızında İstanbul'la yarışıyor
KORONAVİRÜS
Gaziantep valisi isyan etti: Vaka artış hızında İstanbul'la yarışıyor
MHP lideri Bahçeli'den Yunanistan'a silahlanma tepkisi: Hakkımızda gözü olanın gözünü oyarız
Gündem

MHP lideri Bahçeli'den Yunanistan'a silahlanma tepkisi: Hakkımızda gözü olanın gözünü oyarız

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Seçin anketçilerini eleştiren Bahçeli, "Anketler bizim için vızıltıdır. Biz anketçilerin dediğine değil milletimizin ne dediğine bakarız. Bizim cumhurbaşkanı adayımızın Sayın Recep Tayyip Erdoğan olacağını sonuna kadar haykıracağız" dedi. Yunanistan'ın ABD'nin desteğiyle Ege Adaları'nı silahlandırmasına sert tepki gösteren Bahçeli, "Dünyaya ilan ediyorum, adalar konusunda hakkımızı yedirmeyiz, çiğnetmeyiz, vazgeçmeyiz. Hakkımızda gözü olanın gözünü oyarız. Emperyalizmin Miço'su" ifadelerini kullandı. Mersin'deki polisevine düzenlenen hain saldırıyla ilgili CHP lideri Kılıçdaroğlu'na da ateş püsküren Bahçeli, "CHP'nin gazeteci kisveli teröristi Mersin'de polisevini hedef almıştır. Kılıçdaroğlu sen kimin yanında kimin yolundasın. DNA testi isterken hiç mi utanmadın?" diye konuştu.
Türkiye imzayı attı: Yunanistan'ın kâbusu gerçek oldu
Dünya

Türkiye imzayı attı: Yunanistan'ın kâbusu gerçek oldu

Yunan gazetesi Kathimerini'nin diplomatik kaynaklara dayandırdığı haberinde, Atina'nın, Türkiye ile Libya arasında olası bir 'hidrokarbon arama anlaşması'ndan endişe duyduğu belirtildi. Bu endişe dile getirildikten sadece saatler sonra, Türkiye ile Libya arasında 'hidrokarbonlar' ve 'protokol' alanlarında mutabakat muhtıraları imzalandı.
Rekabet Kurumu Natura Gıda hakkında soruşturma açtı
Ekonomi

Rekabet Kurumu Natura Gıda hakkında soruşturma açtı

Rekabet Kurumu, hızlı tüketim malları sektöründe üretici/tedarikçi olarak faaliyet gösteren Natura Gıda Sanayi ve Ticaret AŞ hakkında soruşturma başlattı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.