Gündem Düzensiz göçle mücadele operasyonlarında bin 543 düzensiz göçmen yakalandı

Düzensiz göçle mücadele operasyonlarında bin 543 düzensiz göçmen yakalandı

İçişleri Bakanlığı, 8 bin 449 noktada Düzensiz Göç İle Mücadeleye Yönelik Huzur uygulaması yapıldığını bildirdi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
​Düzensiz göçle mücadele operasyonlarında bin 543 düzensiz göçmen yakalandı
Düzensiz Göç İle Mücadeleye Yönelik Huzur uygulaması yapıldı.

İçişleri Bakanlığı, 8 bin 449 noktada Düzensiz Göç İle Mücadeleye Yönelik Huzur-(2022/6) uygulaması yapıldığını bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı birimlerinin sorumluluk bölgelerinde Göç İdaresi Başkanlığı taşra birimleri ile koordineli uygulama yapıldı.

Düzensiz göç ve göçmen kaçakçılığı ile etkin mücadele edilebilmesi amacıyla yabancı uyruklu şahısların kalabileceği metruk yerler, yoğunlukla ikamet ettikleri bölgeler, umuma açık eğlence mekanları, tır garajları, terminaller, limanlar ve balıkçı barınakları, toplu taşıma durak ve istasyonlarında 28 Haziran'da 8 bin 449 noktada yapılan uygulamaya 39 bin 633 personel ve 180 dedektör köpek katıldı.

Uygulama kapsamında, 5 bin 971 metruk bina, 10 bin 922 umuma açık yer, 461 terminal ve 3 bin 904 diğer yerler olmak üzere toplam 21 bin 258 yerin kontrol edildi. 4'ü yabancı uyruklu 17 göçmen kaçakçısının gözaltına alındığı uygulamada, 1543 düzensiz göçmen yakalandı ve 32'si yabancı uyruklu 621 aranan şüpheli tespit edildi.

Ayrıca, 749 yabancı uyruklu ve 70 Türk vatandaşı olmak üzere 819 kişiye idari yaptırım uygulandı.

Düzensiz göçle 4 aşamalı mücadele
GÜNDEM
Düzensiz göçle 4 aşamalı mücadele

8 kamyon-kamyonet-otobüs-otomobil ve 2 tekne-botun düzensiz göç amacıyla kullanıldığı belirlenen uygulama kapsamında, 2 ruhsatsız av tüfeği, 3 ruhsatsız tabanca, 2 kurusıkı tabanca, 75 mermi, 2 sahte pasaport, 157 gram esrar, 14 gram eroin, 64 gram sentetik uyuşturucu, 1667 sentetik ecza ile 1560 paket kaçak sigara ele geçirildi.

Son altı ayda sınır dışı edilen düzensiz göçmen sayısı 43 bine ulaştı
GÜNDEM
Son altı ayda sınır dışı edilen düzensiz göçmen sayısı 43 bine ulaştı
Zelenski: Zaporizhzhia Nükleer Santrali çevresinde yaşananlar Rusya’nın en büyük suçlarından biri
Dünya

Zelenski: Zaporizhzhia Nükleer Santrali çevresinde yaşananlar Rusya’nın en büyük suçlarından biri

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski Zaporizhzhia Nükleer Santrali çevresinde yaşananların Rusya’nın ‘en büyük suçlarından biri’ olduğunu belirterek, “Rusların Zaporizhzhia Nükleer Santrali topraklarından tamamen çekilmesi ve Ukrayna'nın santral çevresindeki durum üzerindeki tam kontrolünün yeniden sağlanması, tüm Avrupa için nükleer güvenliğin yeniden sağlanmasını garanti edecektir” dedi.
Bakan Nebati açıkladı: Vergi desteği 100 milyar liraya ulaşacak
Ekonomi

Bakan Nebati açıkladı: Vergi desteği 100 milyar liraya ulaşacak

Hazine Ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, teşvik belgeli yatırımlar kapsamında 2022 yılı içerisinde toplamda yaklaşık 100 milyar lira vergi teşviki sağlayacaklarını belirterek "Türkiye Ekonomi Modeli'ne, imalata, yatırıma, üretime desteğimizi sürdüreceğiz" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan restorasyonu tamamlanan Üsküdar Ayazma Camii'ni ibadete açtı
Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan restorasyonu tamamlanan Üsküdar Ayazma Camii'ni ibadete açtı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, restorasyon çalışmaları tamamlanan Üsküdar Ayazma Camii açılış töreninde konuştu. Yakında Levent'teki Barbaros Hayrettin Paşa Camii'nin ibadete açılacağını belirten Erdoğan, "Ayasofya'yı yeniden ibadete açarak fethin ve onun muzaffer komutanı Fatih'in emanetine sahip çıkmıştık. Son dönemde İstanbul'un dört bir yanında inşa ettiğimiz camilerle ecdadın bu toprağa kazıdığı mühürleri çeşitlendirdik, çoğalttık, yaygınlaştırdık" ifadelerini kullandı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.