Gündem Esenyurt şifa merkezi olacak

Esenyurt şifa merkezi olacak

AK Parti Esenyurt Belediye Başkan adayı Azmi Ekinci, Esenyurt için ‘100 Değerli Proje’ hazırladıklarını söyledi. Ekinci, “İlçemizde Allah vergisi bir nimet olan kaplıcalarımız var. Termal tesislerin standartlarını yükseltip ilave tesisler yapacağız. İlçemiz şifa ve cazibe merkezi haline gelecek” dedi.

Fatih Özer Yeni Şafak
Azmi Ekinci, mümkün olduğu kadar herkese ulaşmaya hedeflediklerini dile getirdi.
Azmi Ekinci, mümkün olduğu kadar herkese ulaşmaya hedeflediklerini dile getirdi.

AK Parti Esenyurt Belediye Başkan Adayı Azmi Ekinci ile seçim çalışmaları ve ilçeye kazandırılmak istenen vizyon projelerini konuştuk. Mümkün olduğu kadar herkese ulaşmaya hedeflediklerini dile getiren Ekinci, “Vatandaşların bizden birtakım beklentileri var. Bizde bu beklentileri boşa çıkarmamak için çalışacağız. '100 Değerli Proje' başlığı altında seçim kampanyamızı sürdürüyoruz. Bu 100 projenin içerisinde kadınlardan yaşlılara, gençlerden ilçe vizyonuna kadar birçok alanda projelerimiz mevcut. 7’den 77’ye her kesin kendisi için bir projesi görecek. Bu çalışmaları gerçekleştirdiğimiz zaman Esenyurt’un vizyonu da değişmiş olacak” dedi.

YOĞUNLUK YARIYA İNECEK

Esenyurt’un 2004 yılında AK Parti belediyeciliği ile tanıştığını söyleyen Ekinci, “İlçe 15 yıldır AK belediyecilik ile yönetiliyor. 15 yıl önce Esenyurt yolları çamur içindeyken bir metropol ilçe konumuna yükseldi” diye konuştu. Ekinci ulaşımla ilgili projeleri hakkında da bilgi verdi. Ekinci, “Projeleri tamamlanan Sefaköy-Halkalı, Mahmutbey Esenyurt ve Firuzköy-Hadımköy hatları ve bunların E-5 hattına kadar uzatılmasıyla ilçenin her yerinden ulaşım kolaylaşacak. İstanbul’un her noktasına ulaşabilen bir Esenyurt için metro hatları projesi hazırladık. Bu projeyle ilçenin yüzde 50’si metroyla taşınacak” ifadelerini kullandı.

YENİ HASTANELER YOLDA

Hastane alanındaki ihtiyaçlara karşı hazırlanan projeler hakkında bilgi veren Ekinci şunları söyledi: “Mevcutta 220 yataklı bir hastanemiz bulunuyor. Buna ek olarak 230 yataklı bir hastane yapılıyor. Proje bittiği zaman hastane kapasitesi 450 yatağa çıkacak. Ayrıca 500 yataklı Esenyurt Devlet Hastanesinin yapılması da gündeme alındı. Yine bir üniversite hastanesi açmayı planlıyoruz. Bu da 500 yataklı bir hastane olacak. İlçemizde Allah vergisi bir nimet olan kaplıcalarımız var. Bu termaller su kalitesi olarak Türkiye’nin önde gelen yerlerinden birisi. Burada yapacağımız bir takım çalışmalar ve tanıtımla ilk etapta burası İstanbul’un ve Türkiye’nin sağlık turizminde önemli bir merkez haline gelecek. Termal tesislerin standartlarını yükseltip ilave tesisler yapacağız. İlçe için yaptığımız diğer projelerle birlikte ilçenin görünümü ve algısı bir hayli değişecek ve cazibe merkezi haline gelecek.”

  • Mega çarşı kuracağız
  • Ekinci, “Esenyurt bir sanayi kenti. Sanayi yönetiminde İstanbul’un yüzde 21’i Türkiye’nin ise yüzde 4’ü Esenyurt’ta üretiliyor. İhracatın büyük bir kısmı Esenyurt’tan çıkmaktadır. Yaklaşık 3 bin fabrika bulunuyor. Bunların 2 bini ise ihracat yapmaktadır. Her yıl yaklaşık 60 bin yabancı müşteri ilçemize gelip ticaret yapıyor. Bu 2 bin fabrikanın üretmiş olduğu ürünlerin sergilediği bir mega çarşı kuracağız. AVM tarzı değil bir kapalı çarşı modeli ile yapılacak. Bu da çeşitli ürünlerin aynı yerde sergilenen bir merkez olacak. Bunu belediyenin kaynakları ile değil iş adamlarımız aracılığı ile yapacağız. Biz projeyi geliştirerek iş adamlarımızın önünü açacağız” dedi.
  • Gençlerimizi eğiteceğiz
  • Ekinci eğitim alanında yapacaklarını şöyle anlattı: “Gençlerimizi iyi yetiştirmek için çalışma yapacağız. Gençlerimizi eğiteceğiz. Bizim asıl vizyon projemiz budur.” Esenyurt’un her sene 50-55 bin civarında göç aldığını söyleyen Ekinci, “İlçeye yılda ortalama 12 bin öğrenci geliyor. Bu da beraberinde okul ihtiyacını ortaya çıkartıyor. Okul ihtiyacı için 35 arsa tespit ettim. Bu belirlenen 35 okulu yaptığımız zaman artık Esenyurt’ta okul sorunu da çözülmüş olacak. Böylece her sınıfta ortalama 30 öğrenci eğitim görmüş olacak. Tekli eğitime geçilecek” dedi.

Esenyurt’un kaplıcaları dünyaya açılacak
GÜNDEM
Esenyurt’un kaplıcaları dünyaya açılacak
Herkes 22.00yi bekliyor

Herkes 22.00'yi bekliyor

Türkiye'nin ABD'ye verdiği 5 günlük süre bu gece doluyor.
3 günde 3 saldırı: İran ordusu PKKnın Türkiye sınırındaki saldırılarını izliyor

3 günde 3 saldırı: İran ordusu PKK'nın Türkiye sınırındaki saldırılarını izliyor

Netanyahuhükümeti kurumadı

Netanyahu
hükümeti kurumadı

​İsrail'de son bir yıl içerisinde üçüncü kez erken seçim gündemde.
İBB daha<br>düşük teklif verdi

İBB daha
düşük teklif verdi

​Bakan Turhan, İmamoğlu'nun ihale iddialarına yanıt verdi.
Hakan Atilla'ya<br>yeni görev

Hakan Atilla'ya
yeni görev

​Borsa İstanbul Genel Müdürlüğü'ne getirildi.
Türkiye rekor kırdı<br>

Türkiye rekor kırdı

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak TRT World Forum'da konuştu.
Ülkemize çağırdığımız insanlara saygısızlık yapıyoruz

Ülkemize çağırdığımız insanlara saygısızlık yapıyoruz

​TRT World Forum'da düzenlenen “Küreselleşmenin Krizi: Riskler ve Fırsatlar”
En yüksek<br>rakımlı sınır: Everest

En yüksek
rakımlı sınır: Everest

Nepal ve Çin, dünyanın en yüksek zirvesinde ayrılıyor.
YPG'ye verilen silahlar bize doğrultuluyor

YPG'ye verilen silahlar bize doğrultuluyor

YPG'ye NATO müttefikleri tarafından verilen silahların Türkiye'ye doğrultulduğunu söyledi.
Dikkat çeken detay

Dikkat çeken detay

​Resulayn'da teröristlerin kaçış koridorları görüntülendi.

Bu bir ateşkes değil

Bu bir ateşkes değil

​Milli Savunma Bakanı'ndan saatler kala kritik açıklama.
Üniforma oyunu

Üniforma oyunu

PKK/YPG'li teröristlerin hain planı deşifre oldu.
2 milyon<br>Suriyeli dönecek

2 milyon
Suriyeli dönecek

​Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay açıkladı.
Bir yanda Resulayn bir yanda Rakka

Bir yanda Resulayn bir yanda Rakka

​ABD ve PYD geride enkaz bıraktı, Barış Pınarı Harekatı'nda bir ev dahi vurulmadı.
Bunu asla unutmayacağız

Bunu asla unutmayacağız

PKK yandaşları giden ABD askerlerinin arkasından böyle bağırdı.
Örümcek ağı gibi

Örümcek ağı gibi

Rasulayn ilçe merkezini kaplayan tünel sistemi ortaya çıkarıldı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.