Gündem İftiraya tazminat

İftiraya tazminat

Hatay’da öğretmene atılan iftira cezasız kalmadı. Öğrenci velisinin “oğlumu dövdü” şikayeti üzerine hakkında açılan iki soruşturmada aklanan Sosyal Bilgiler öğretmeni Bayram Gişi tazminat davası açtı. Mahkeme, iftirayı atan veliye 3 bin TL para cezası verdi.

Ayşe Mine Alioğlu Yeni Şafak
Bayram Gişi
Bayram Gişi

Hatay’ın İskenderun ilçesinde Sosyal Bilgiler öğretmeni Bayram Gişi, ders sırasında sakız çiğneyen öğrencisini disipline vereceğini söyledi. Korkan öğrenci velisine ‘Bayram hoca beni dövdü’ dedi. Bunun üzerine öğrencinin velisi, öğretmeni önce BİMER’e sonra da CİMER’e şikayet etti. Şikayetin ardından Gişi hakkında idari ve adli soruşturma açıldı. İki soruşturmada da aklanan Gişi, manevi tazminat davası açtı. İskenderun 2’inci Asliye Hukuk Mahkemesi yalan beyanda bulunan öğrenci velisine 3 bin lira para cezası verdi. O gün derste olan 10 öğrencinin lehine verdiği beyanla aklandığını söyleyen Gişi, “Bizler onuru için yaşayan kişileriz. Çocuklara doğruyu anlatırken yapmadığım bir şeyden dolayı suçlanmak beni çok yıprattı. Bu kararın emsal olmasını istiyorum” dedi.

Siyanür dehşeti
GÜNDEM
Siyanür dehşeti

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.