Gündem Kayıp anahtarlar sahiplerini bekliyor

Rize haberleri: Kayıp anahtarlar sahiplerini bekliyor

Kayıp anahtarlar sahiplerini bekliyor

Rize'nin Ardeşen ilçesinde Zabıta Müdürlüğünde, vatandaşlar tarafından bulunarak teslim edilen anahtar sayısı 200'ü buldu. Aralarında lüks araçlara ait anahtarların da bulunduğu 200 anahtar, sahiplerini bekliyor.

Haber Merkezi DHA
Ardeşen'de sahiplerini bekleyen 200 anahtar.
Ardeşen'de sahiplerini bekleyen 200 anahtar.

Ardeşen'de bulunan eşyalar, Belediye Zabıta Müdürlüğünde toplanıyor.

Ardeşen Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Kayıp Eşya Ofisi'ne son 3 yılda 200 bulunan anahtar teslim edildi. Çeşitli markalarda lüks araçlar ile ev, iş yeri ve kasalara ait anahtarların sahipleri, belediye hoparlöründen anons yapılarak bulunmaya çalışılıyor. Bazı anahtar sahipleri anonsların ardından kayıp eşya ofisine gelerek kayıp anahtarlarını teslim alıyor.

Belki bir gün sahipleri gelir


Ardeşen Belediyesi Zabıta Müdürü Fatih Eskiçırak, duyarlı vatandaşların çeşitli yerlerde bulduğu çoğunluğu anahtarlardan oluşan kayıp eşyaları kendilerine teslim ettiğini belirterek, "Bu kadar anahtar üç senede birikti. Sayıları daha fazlaydı. Belki bu kadarı da sahiplerine teslim ettik. Duyarlı halkımız bulduğu eşyaları bize getiriyor. Getirilenler arasında bazen cep telefonu da oluyor. Biz, kayıp eşya gelince hemen hoparlörden anons ediyoruz. Sahiplerini bekleyen ev , kasa, her marka araç anahtarı var. Sahiplerinin anonslarımızı duymadığını düşünüyoruz. Burada beklemeye devam edecekler. Belki bir gün sahipleri gelir" dedi.

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.