Gündem Kırıkkalede iki köyde koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan karantina kaldırıldı

Kırıkkale'de iki köyde koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan karantina kaldırıldı

Kırıkkale’nin Delice ilçesine bağlı Büyükafşar ile Keskin ilçesine bağlı Dağsolaklısı köylerinde koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan karantina kaldırıldı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi İHA
Kırıkkale’de karantina: İki köyde koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan karantina kaldırıldı
Kırıkkale'nin iki köyünde karantina uygulanmıştı.

Delice Kaymakamlığından yapılan açıklamada, "Koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle yapılan mücadele kapsamında tedbir amaçlı olarak İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nun 07/04/2020 tarih ve 07 sayılı kararı gereğince 08.04.2020 tarihi itibariyle ikinci değerlendirmeye kadar karantina altına alınmasına karar verilen ilçemize bağlı Büyükafşar köyünün karantina süresi 28.04.2020 tarihi saat 00:00 itibariyle sona ermiştir" denildi.

Köylülerden doğal karantina: ‘Hurdacı, satıcı ve dilenci’ giremiyor
GÜNDEM
Köylülerden doğal karantina: ‘Hurdacı, satıcı ve dilenci’ giremiyor


Şehir dışından gelen bir çiftin testlerinin pozitif çıkması sonrasında 700 nüfuslu köyün giriş ve çıkışları 8 Nisan tarihi itibariyle kapatılmıştı.

Öte yandan 11 Nisan 2020 tarihi saat 00.00 itibarıyla ikinci değerlendirmeye kadar karantina altına alınan Keskin’in Dağsolaklısı köyünde de korona virüs tedbirleri kapsamında uygulanan karar kaldırıldı.

SON DURUM: Türkiye ve dünyada koronavirüs test sayısı, vaka sayısı ve ölü sayıları
KORONAVİRÜS
SON DURUM: Türkiye ve dünyada koronavirüs test sayısı, vaka sayısı ve ölü sayıları

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.