Gündem Memurlar namaz için izin istiyor

Memurlar namaz için izin istiyor

Geçtiğimiz hafta Toplu Sözleşme tekliflerini açıklayan Memur-Sen, kamu görevlileri için cuma namazı izni istedi. Memurların 2016 yılında alacakları zam oranları için görüşmeler bu hafta başlayacak.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Memurlar namaz için izin istiyor
Türkiye'nin en büyük emek hareketi olan Memur-Sen, Cuma namazı için toplu sözleşme tekliflerine Cuma Namazı Vakti İzin Süresi maddesini ekledi. Teklif, kamu görevlilerinin günlük çalışmaya ara verme süresinin (öğlen arası) Cuma günleri için, Cuma Namazı vaktini de içine alacak şekilde 2 saat olarak uygulanmasını içeriyor.

TEMİNAT ALTINA ALINMALI

Memur-Sen, üyelerinin istekleri ve kamu görevlilerinin beklentileri doğrultusunda Toplu Sözleşme teklifleri arasında, anayasal hakları kapsamındaki Din ve vicdan hürriyeti, İbadet hürriyeti ve Siyaset (Seçme-Seçilme) Haklarına da yer vererek bu hakların kamu görevlilerin açısından da teminat altına alınmasını istedi.

KIYAFET ÖZGÜRLÜĞÜ DE MASADA OLACAK

Memur-Sen 3. Dönem toplu sözleşme görüşmelerinde, kamu görevlilerinin kılık kıyafet özgürlüğüne ilişkin olarak düzenlenen yeni bir madde de masaya taşınacak. Memur-Sen, 2013 yılında özgürlük için 12 milyon imza toplayarak bu yönde adımlar atmıştı. Memurların 2016 yılının başında ve ortasında alacakları zam oranları için görüşmeler bu hafta başlayacak.  ANKARA-AA

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.