Gündem Minibüsün arkasına bağlı yolculukta sürücü gözaltına alındı

Minibüsün arkasına bağlı yolculukta sürücü gözaltına alındı

Çankırı'da minibüsün arkasına bağladığı kız çocuğunun hayatını tehlikeye atan sürücü görüntülerin ortaya çıkmasının ardından belirlenerek gözaltına alındı. Minibüsün arkasına bağlanarak yolculuk yapan kızın 13 yaşında olduğu belirlendi.

Haber Merkezi IHA
Minibüsün sürücüsü gözaltına alındı.
Minibüsün sürücüsü gözaltına alındı.

Çankırı'nın Orta ilçesine bağlı Yaylakent beldesi yakınlarında, seyir halindeki minibüsün arkasında bağlı kızın 13 yaşında olduğu belirtilirken, sürücü İdris K. gözaltına alındı.

Yaylakent beldesi yakınlarındaki yolda, seyir halindeki 34 RA 4649 plakalı minibüsün arkasına bağlı kızı görenler, büyük şaşkınlık yaşadı.

Siyah kalın iplerle aracın arkasına bağlı olduğu görülen küçük kızın bu haldeki seyahati, cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

Çankırı'da bu kadarına da pes dedirten görüntü
OYNAT 00:57
Çankırı'da bu kadarına da pes dedirten görüntü
Çankırı Orta Yaylakent'te bir minibüsün arkasına bağlanarak taşınan kadını görenler insanlığın nerede kaldığını sorguladı. Bir canı hiçe sayarak ölüme davetiye çıkaran bu eylemin sorumluları ise 687 TL para cezasına çarptırıldı.


Sosyal medyada paylaşılan görüntüyü izleyenler ise minibüs sürücüsüne tepki gösterdi. İsminin İdris K. olduğu öğrenilen minibüs sürücüsü, Şabanözü Cumhuriyet Savcılığı'nın talimatıyla Orta ilçesinde yakalandı.

Burada adliye olmadığı için Şabanözü Adliyesi'ne getirilen İdris K., sorguya alındı. Seyir halindeki minibüsün arkasına bağlı kızın 13 yaşında olduğu belirtildi.

Minibüsün arkasına iple bağlanıp taşınan kadınla ilgili önemli açıklama
GÜNDEM
Minibüsün arkasına iple bağlanıp taşınan kadınla ilgili önemli açıklama

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.