Gündem Okullara hükümlü eli

Okullara hükümlü eli

Denetimli serbestlik kapsamındaki 13 bin 301 hükümlünün yaz tatili boyunca boya, tadilat ve temizlik işlerini yaptıkları bin 480 okul yeni eğitim-öğretim yılına hazır hale getirildi.

Osman Özgan Yeni Şafak
Denetimli Serbestlik uygulaması kapsamında, Türkiye genelinde bin 480 okulda çalışma başlatıldı.
Denetimli Serbestlik uygulaması kapsamında, Türkiye genelinde bin 480 okulda çalışma başlatıldı.

2019-2020 eğitim ve öğretim yılı bugün başlıyor. 18 milyon öğrenci için bugün ziller çalacak. Okullar ise yaz tatili boyunca yapılan çalışmalarla yeni eğitim ve öğretim yılına hazırlandı. Adalet Bakanlığı Denetimli Serbestlik uygulaması kapsamında, Türkiye genelinde bin 480 okulda çalışma başlatıldı. Çocukların okullarda bulunmadığı yaz döneminde 13 bin 301 hükümlü, söz konusu okullarda boya, tadilat ve temizlik işleri yaptı ve binlerce sınıfı öğrenciler için hazır hale getirdi.

HİJYENİK TEMİZLİK DE TAMAM

  • Hükümlüler okullarda boya, tadilat ve temizlik işleri yaptı
  • Okullarda sadece boya ve tadilat işlemleri yapılmadı. Gelen talepler doğrultusunda bazı okullarda detaylı hijyenik temizlik yapan hükümlüler, lavabo, kalorifer petekleri ve sıraları deterjanlarla temizledi.

917 bin kişi ‘okur yazar’ oldu
GÜNDEM
917 bin kişi ‘okur yazar’ oldu
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.