|
Gündem

Osmaniye’de özel harekat destekli 'hırsızlık' operasyonunda altı tutuklama

Osmaniye’de, hırsızlık olaylarına karışan şüphelilerin yakalanmasına yönelik özel hareket polislerinin de katıldığı operasyonda dokuz kişi yakalandı. Adliyeye sevk edilen altısı, çıkarıldığı hakimlikçe tutuklanırken, üçü adli kontrolle serbest kaldı.

09:28 . 15/08/2022 Pazartesi
DHA
Osmaniye'de hırsızlara operasyon.

Osmaniye'de hırsızlara operasyon.

Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, kent genelinde gerçekleştirilen 18 hırsızlık olayına karıştıkları iddia edilen şüphelilerin yakalanmasına yönelik çalışma başlattı.

Bu kapsamda, bölgelerdeki 250 güvelik ve mobese kamerası kayıtlarını incelemeye alan polis, hırsızlık olaylarını gerçekleştiren dokuz şüphelinin kimliğini belirledi. Teknik ve fiziki takip yapan ekipler, operasyon için harekete geçti. Özel harekat polislerinin de desteğiyle belirlenen adreslere eş zamanlı şafak vakti baskınlar yapıldı.

Operasyonda Y.M.Ö. (33), Ö.U. (25), Y.Ç. (22), Ö.C.A. (20), T.T. (19), N.K. (18) ile 18 yaşından küçük S.Ç., V.D., A.K. yakalanarak gözaltına alındı.

Asayiş Şube Müdürlüğü’ndeki sorgularının ardından adliyeye sevk edilen Y.M.Ö., Ö.U., Y.Ç., Ö.C.A., T.T. ve S.Ç., çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı. Diğer üç şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.


#Osmaniye
#Özel Harekat
#Polis
6 ay önce
default-profile-img
Osmaniye’de özel harekat destekli 'hırsızlık' operasyonunda altı tutuklama
Uzmanlar uyardı: Deprem sonrası araç içerisinde konaklayanlar dikkat
Albayrak Grubu seferberlik ruhuyla deprem yardımına koşuyor
AFAD tam listeyi açıkladı: Deprem bölgeleri için öncelikli ihtiyaç malzemeleri neler?
Uzmanından deprem bölgelerinde hipotermi uyarısı
Turkcell'den deprem bölgesine yönelik açıklama