Gündem PKKnın kabusu da operasyona katıldı

PKK'nın kabusu da operasyona katıldı

Türk Silahlı Kuvvetleri’in terörist gruplara yönelik sınır ötesi Zeytin Dalı Harekatı başarıyla devam ederken, bölgeye Deniz Kuvvetleri Komutanlığının en elit birlikleri olan SAT ve SAS timleri de gönderildi. Bölgede “Timsahlar” olarak bilinen iki tabur deniz piyadesi de görev yapıyor.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
SAT, SAS ve Timsahlar Afrin operasyonuna katıldı
Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın en elit birlikleri Zeytin Dalı Harekâtına katıldı.

Daha önce El Bab ve Cerablus’ta da etkili olan SAT ve SAS komandoları Zeytin Dalı Harekâtı’nda da görev aldı. Afrin’e doğru devam eden harekatta özellikle yerleşim yerleri ve yollara tuzaklanmış el yapımı ve diğer tür patlayıcıları tespit ve imha konusunda uzman olan SAS timleri, her türlü şartta özel operasyon yapabilen SAT timleri en riskli noktalarda Özel Kuvvetler timleriyle birlikte önemli operasyonlar yapıyor.

Timsahlar da orada

Milliyet'te yer alan habere göre; Harekatta Deniz Kuvvetlerinin “Timsahlar” olarak adlandırılan deniz piyadeleri de var. Terörle mücadelede etkin görev alan iki taburdan oluşan deniz piyadeleri harekatın her safhasında çeşitli noktalardaki operasyonları gerçekleştiriyor.

Teröristlerin hain planını boşa çıkaracak hamle
GÜNDEM
Teröristlerin hain planını boşa çıkaracak hamle

ABD'ye son uyarılar
GÜNDEM
ABD'ye son uyarılar

Kuşatma projesi bozuldu
GÜNDEM
Kuşatma projesi bozuldu

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.