Gündem Sekiz operasyonda 551 tutuklama TSKdaki yapılanma için yeni operasyon

Sekiz operasyonda 551 tutuklama: TSK'daki yapılanma için yeni operasyon

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nca FETÖ’nün TSK yapılanmasına yönelik yeni bir operasyon için düğmeye basıldı. Ankesörlü/kontörlü sabit hat irtibatlı 58’i muvazzaf toplam 68 asker hakkında 21 Temmuz günü eş zamanlı yakalama ve gözaltı talimatı verildi.

Mustafa Sait Özkan Yeni Şafak
Fotoğraf: Arşiv
Fotoğraf: Arşiv

24 Temmuz günü ise şüphelilere yönelik operasyon düzenlendi. Operasyonda şüphelilerden 63’ü gözaltına alındı. Şüphelilerden 47’si tutuklanarak cezaevine gönderildi.

8 AYDA 8 DEV OPERASYON

  • Öte yandan İstanbul ve İzmir Başsavcılıkları tarafından yürütülen soruşturmalar kapsamında FETÖ’ye ağır darbe vuruldu. Ankesörlü hat soruşturmaları kapsamında askerkere yönelik olarak 19 Kasım 2019 ile 21 Temmuz 2020 arasında 8 ayrı ana grup operasyon düzenlendi. Bu operasyonlarda bin 112 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. Gözaltına alınan şüphelilerden 551’i tutuklandı. 162 şüpheli de itirafçı oldu.

İtirafları yetmedi 15 yıl talep edildi
GÜNDEM
İtirafları yetmedi 15 yıl talep edildi
Abone Ol Google News
Meteoroloji uyarıda bulundu: Güneybatı kesimlerinde kuvvetli sağanak bekleniyor
Gündem

Meteoroloji uyarıda bulundu: Güneybatı kesimlerinde kuvvetli sağanak bekleniyor

Meteoroloji, Denizli, Uşak ve Burdur çevreleri ile Aydın ve Muğla'nın iç kesimleri ve Antalya'nın batı iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli sağanak beklendiğini belirterek vatandaşları uyardı. Öğleden sonra gerçekleşeceği tahmin edilen yağışlar nedeniyle meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar ve yerel dolu gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.
Irak'ın kuzeyinde hava harekatı: 2 PKK'lı etkisiz hale getirildi
Gündem

Irak'ın kuzeyinde hava harekatı: 2 PKK'lı etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyindeki Zap bölgesinde tespit edilen 2 PKK'lı teröristin hava harekatıyla etkisiz hale getirildiğini duyurdu.
YÖK Pamukkale Üniversitesi Rektörü Bağ hakkında soruşturma açıldığını açıkladı
Gündem

YÖK Pamukkale Üniversitesi Rektörü Bağ hakkında soruşturma açıldığını açıkladı

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Bağ hakkında soruşturma açıldı. YÖK'ün kararı duyurduğu açıklamada ayrıca, "Yükseköğretimin teamül ve etik ilkeleri ile bağdaşmayacak nitelikte davranışları ile güvenirliği zedelenen rektör hakkında Yükseköğretim Denetleme Kurulunca soruşturma yapılması uygun bulunmuştur. Yükseköğretim Genel Kurulu 10 Ağustos'ta toplanacak olup rektörün durumu bu toplantıda acil olarak değerlendirilecektir. YÖK olarak, akademik camianın itibarını zedeleyen uygulamalara, tutum ve davranışlara asla müsamaha gösterilmeyeceğini kesin bir dille ve uyarı mahiyetinde ifade ederiz" sözleri yer aldı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.