Gündem Bayramda Taksim Meydanı tenha kaldı

Taksim Meydanı'nda in cin top oynuyor

Bayramda Taksim Meydanı tenha kaldı

Özel günlerde dolup taşmasıyla bilinen Taksim Meydanı bu bayramda boş kaldı. İnsanların bayram için memleketlerine dönmesiyle birlikte İstanbul nüfusunda gözle görülür bir azalış yaşandı. Bu azalıştan meydan da etkilendi.

Haber Merkezi DHA
Meydan boş kaldı.
Meydan boş kaldı.

Her gün binlerce kişinin ziyaret ettiği Taksim Meydanı bu bayramda ıssız.

Koronavirüs gölgesinde geçirilen ilk Kurban Bayramı'nda Taksim Meydanı sakin kaldı. Daha önceki bayramlarda turist ve yerli vatandaşların uğrak yeri olan Taksim Meydanı, Caddeler, kafe ve restoranlar boş kaldı.

  • Mart ayından bu yana devam eden koronavirüs tedbirleri kapsamında zaman zaman sokağa çıkma kısıtlamaları uygulandı.

DHA
Meydan ıssız.

İstanbul'da açık alanlarda kurban kesimine geçit verilmedi: Polis havadan saniye saniye görüntüledi
GÜNDEM
İstanbul'da açık alanlarda kurban kesimine geçit verilmedi: Polis havadan saniye saniye görüntüledi

Vatandaşlar memleketlerine gitti

Okulların da uzaktan eğitim sonrası tatil edilmesinden bir zaman sonra il dışına çıkma yasağının kaldırılması ile İstanbul'da yaşayan vatandaşlar memleket ve tatil bölgelerine gitti.

DHA
Vatandaşlar memleketine gidince meydan sessiz kaldı.
  • Koronavirüs gölgesinde geçirilen ilk Kurban Bayramı'nda Taksim Meydanı adeta sessizliğe büründü. İstanbul'da yaşayan vatandaşların bayram tatilini de fırsat bilerek memleketlerini gitmeleri ve kalan kişilerin de kurban kesim işleriyle ilgilenmesi sebebiyle Taksim Meydanı sakin bir gün geçirdi.

Pandemi öncesi turist ve yerli vatandaşların uğrak yeri olan Taksim Meydanı yasak haricindeki günlerde ilk defa bu kadar boş kaldı. Taksim Meydanı'ndaki kafe ve restoranların da boş olduğu görüldü.

Ayasofya'da bayram namazını kılanlar cumayı bekliyor
GÜNDEM
Ayasofya'da bayram namazını kılanlar cumayı bekliyor
Abone Ol Google News
Bakan Karaismailoğlu açıkladı: Bölünmüş yolların uzunluğu yüzde 350 arttı
Ekonomi

Bakan Karaismailoğlu açıkladı: Bölünmüş yolların uzunluğu yüzde 350 arttı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından atılan adımlar sonrası bölünüş yol uzunluğu 18 yıl içerisinde yüzde 350 arttı. Konuyla ilgili son verileri sosyal medya hesabı üzerinden paylaşan Bakan Karaismailoğlu, bölünmüş yol uzunluğunun 27 bin 470 kilometreye çıktığını, yollar üzerinden ise 306 milyon saat (11.5 milyar lira) zaman ve toplam 6.8 milyar liralık akaryakıt tasarrufu sağlandığını belirtti.
Juventus'un yıldız futbolcusu Douglas Costa Kapadokya'da
Spor

Juventus'un yıldız futbolcusu Douglas Costa Kapadokya'da

İtalya Serie A ekibi Juventus'ta forma giyen Douglas Costa, tatil için Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesine geldi.
Gerçek şu ki; sen Napolyon değilsin!
Dünya

Gerçek şu ki; sen Napolyon değilsin!

Tarihe ilgi duyan çocukların hayallerinin bir köşesinde hep yaşadıkları coğrafyayı yönetmek olur. Jul Sezar; Galya’da bataklığa saplandığı günlerde ne susuzluktan şikayet ediyordu ne de ordunun homurdanışlarından. ‘Büyük İskender 26 yaşında bilinen tüm dünyayı fethetmişti ben ise arkamda isim bırakabileceğim hiçbir şey yapamadım’ diye yazmıştı, Galya notlarına. Sezar arkasında isim bıraktığında ise ortada Roma Cumhuriyeti diye bir şey kalmamış bu adamın hırsları ile 500 yıllık bir yönetim yıkılmıştı. Macron ise yeni bir Napolyon olmanın peşinde ve büyük Fransa hayalleri için ülkesini uçuruma sürüklemesi zerre umurunda değil. Fransızlar ise bu adamın tarihe geçme arzusuyla ilgilenmediklerini son seçimlerde Yeşiller'e verilen destek ile gösterdi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.