Gündem Tarlabaşına AB modeli

Tarlabaşı'na AB modeli

Farklı etnik ve sosyal grupların yaşadığı Tarlabaşı'nda, bölge insanını her türlü suça karşı korumayı amaçlayan AB destekli toplum merkezi kuruldu.

Helin Şahin Yeni Şafak
Tarlabaşı'na AB modeli
Tarlabaşı'na AB modeli
İstanbul'un farklı milletlerinden pek çok kişiyi barındıran Tarlabaşı'nda ilk defa sosyal alanda hizmet verecek bir toplum merkezi açıldı. Merkez, bu kişilerin sosyal hayata adapte olabilmelerini sağlamak, yoksullukla mücadelede istihdam, farklı etnik, dinsel ve sosyal gruplar arasında kaynaşma sağlamak ve kentsel şiddeti doğuran suça yönelebilecek çocuk ve gençler için rehabilitasyon hizmeti vermeyi amaçlıyor.

ANKETLE YOLA ÇIKTIK

Bilgi Üniversitesi'nin 'göç' konulu çalışması, Uygulama Merkezi, Ulaşılabilir Yaşam Derneği ve Beyoğlu Belediyesi ortaklığıyla hayata geçirilen Tarlabaşı Toplum Merkezi Projesi için, Avrupa Komisyonu'nun 'Demokrasi ve İnsan Hakları İçin Avrupa Girişimi Mikro Proje Programı'ndan destek alındı. Merkezin sorumlusu Hacettepe Üniversitesi Felsefe Bölümü'nü bitirdikten sonra aynı üniversitede Sosyal Hizmetler dalında master yapan Ceren Suntekin, çalışmalar hakkında bilgi verdi. Suntekin, Tarlabaşı'nda yapılan bir anketle bölgede böylesi bir merkeze ihtiyaç olduğunun tespit edilmesinden sonra kolları sıvayarak merkezi hayata geçirdiklerini anlattı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.