Gündem TBMM Başkanı Şentopun oğlu Ömer Asım 20 ayda hafız oldu

TBMM Başkanı Şentop'un oğlu Ömer Asım 20 ayda hafız oldu

İTO Marmara Anadolu İmam Hatip Lisesi hafızlık öğrencileri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı törenle Ayasofya Camii’nde icazetlerini aldı. Oğlu Ömer Asaf' da icazet alan TBMM Başkanı Mustafa Şentop, tören sonrası basın mensuplarına açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan bir veli olarak teşekkür eden Şentop, "Benim oğlum da bu okulda sekizinci sınıfta. Liselere giriş sınavına hazırlanıyor. Beşinci sınıfta başladı hafızlık için, yaklaşık 20 ay gibi bir zaman içinde hafızlığını da tamamladı. Herhangi bir sene kaybı da olmuyor burada. İkisi beraber yürütülüyor. Bu çok iyi bir proje çünkü hafızlık konusunda okulda ara verme söz konusu olduğu zaman okul başarısını önemseyen aileler, çocuklar pek rağbet etmiyorlar" dedi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
TBMM Başkanı Şentopun oğlu Ömer Asım 20 ayda hafız oldu
TBMM Başkanı Şentop'un oğlu Ömer Asım 20 ayda hafız oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nde düzenlenen İTO Marmara Anadolu İmam Hatip Lisesi Hafızları İcazet Töreni'nden sonra TBMM Başkanı Şentop hafızlık icazeti alan oğlu Ömer Asım ile birlikte basın mensuplarına açıklama yaptı. İmam Hatip okullarında uygulanan "Hafız yetiştirme Projesi"nin başarılarına değinen Şentop, proje sayesinde öğrencilerin bir yandan okullarına devam ederken diğer taraftan hafızlık eğitimi aldıklarını belirterek şöyle devam etti:

"Bu çok iyi bir proje"

"Bunlardan biri de İTO Marmara Anadolu İmam Hatip Lisesi. Benim oğlum da bu okulda sekizinci sınıfta. Liselere giriş sınavına hazırlanıyor. Beşinci sınıfta başladı hafızlık için, yaklaşık 20 ay gibi bir zaman içinde hafızlığını da tamamladı. Herhangi bir sene kaybı da olmuyor burada. İkisi beraber yürütülüyor. Bu çok iyi bir proje çünkü hafızlık konusunda okulda ara verme söz konusu olduğu zaman okul başarısını önemseyen aileler, çocuklar pek rağbet etmiyorlar. Okula ara verip de hafızlığı başka bir yerde, dışarıda Kur'an kursunda tamamlamak gibi. Bu, başarılı öğrencileri de hafızlık için buraya çekebilecek bir proje. Bu beşinci yılı ve sanıyorum 133 hafız verdi. Türkiye'nin başka yerlerinde de bu tür proje okullar oldu."

Ayasofya Camii minik hafızların kıraatleriyle inledi
OYNAT 02:05
Ayasofya Camii minik hafızların kıraatleriyle inledi
Ayasofya Camii'nde İTO Marmara Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin hafızlık icazet töreni düzenlendi. Minik hafızlar Kur'an tilavetleriyle dinleyenleri mest etti.


Cumhurbaşkanı Erdoğan hafız dedesi TBMM Başkanı Şentop hafız babası oldu
GÜNDEM
Cumhurbaşkanı Erdoğan hafız dedesi TBMM Başkanı Şentop hafız babası oldu

"Hafızlık tarihimizde, medeniyetimizde çok önemli bir husus"

Törende oğlu ile birlikte icazet alan 133 öğrenciden birinin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın torunu olduğunu aktaran Şentop, "Tabii hafızlık bizim tarihimizde, medeniyetimizde çok önemli bir husus. Cumhurbaşkanımızın da torunu, Bilal Erdoğan'ın oğlu Ömer Tayyip Erdoğan hafızlığını tamamladı. Hafızlığını tamamlayan 133 çocuğumuzu tebrik ediyorum. Bunlardan biri de benim oğlum Ömer Asım" dedi.

Korkunç kaza: 5 kişi hayatını kaybetti
GÜNDEM
Korkunç kaza: 5 kişi hayatını kaybetti

Ayasofya'daki hafızlık icazet töreninde Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kur'an tilaveti
OYNAT 03:09
Ayasofya'daki hafızlık icazet töreninde Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kur'an tilaveti
Ayasofya Camii'nde İTO Marmara Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin hafızlık icazet töreni düzenlendi. Törene katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kur'an-ı Kerim tilaveti icra etti.


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.