Gündem Terörünsözcüsü oldu

Terörün sözcüsü oldu

Cumhuriyet gazetesi yönetici ve yazarlarına yönelik görülen davanın gerekçeli kararının yazımı tamamlandı.

Mustafa Sait Özkan Yeni Şafak
Gazetenin FETÖ ağzıyla haber refleksi gösterdiği dile getirildi.
Gazetenin FETÖ ağzıyla haber refleksi gösterdiği dile getirildi.

İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından yazılan kararda gazetenin terör örgütlerini sözcülüğünü nasıl yaptığı gözler önüne serildi. Gerekçeli kararda gazetenin vakfının kuruluş aşamasında vakıf senedinde kurucu Yunus Nadi tarafından belirlenen yayın ilkeleri yer aldı. Bunların en başında gazetenin temelinde Atatürk ilke ve devrimlerinin açtığı aydınlanma ilkesinin yer aldığı belirtildi.

FİRARİ DÜNDAR BENZİN DÖKTÜ

Firari Can Dündar’ın vakıf yönetimi kararıyla gazeteye genel yayın yönetmeni olmasıyla gazetede dramatik bir değişikliğe gidildiği belirtilen kararda, vakfın açıkladığı ilkeleri hiçe sayan yayın haber ve şekli yeniliklerin ortaya çıktığı belirtildi. MİT TIR’ları görüntülerini yayınlanmasının Can Dündar’ın ürünü olduğu vurgulanan kararda, “İşte bu olay Dündar tarafından gazetede ısrarla gündeme getirilmiş ve adeta FETÖ’nün ve diğer örgütlerin devlet ile olan yıkıcı mücadelesindeki ateşe benzin dökme işlemini yerine getirmiştir” denildi. Gazetenin 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında da yayın politikasına aynen devam ettiği FETÖ ağzıyla haber refleksi gösterdiği dile getirildi.

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.