Gündem Terörünsözcüsü oldu

Terörün sözcüsü oldu

Cumhuriyet gazetesi yönetici ve yazarlarına yönelik görülen davanın gerekçeli kararının yazımı tamamlandı.

Mustafa Sait Özkan Yeni Şafak
Gazetenin FETÖ ağzıyla haber refleksi gösterdiği dile getirildi.
Gazetenin FETÖ ağzıyla haber refleksi gösterdiği dile getirildi.

İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından yazılan kararda gazetenin terör örgütlerini sözcülüğünü nasıl yaptığı gözler önüne serildi. Gerekçeli kararda gazetenin vakfının kuruluş aşamasında vakıf senedinde kurucu Yunus Nadi tarafından belirlenen yayın ilkeleri yer aldı. Bunların en başında gazetenin temelinde Atatürk ilke ve devrimlerinin açtığı aydınlanma ilkesinin yer aldığı belirtildi.

FİRARİ DÜNDAR BENZİN DÖKTÜ

Firari Can Dündar’ın vakıf yönetimi kararıyla gazeteye genel yayın yönetmeni olmasıyla gazetede dramatik bir değişikliğe gidildiği belirtilen kararda, vakfın açıkladığı ilkeleri hiçe sayan yayın haber ve şekli yeniliklerin ortaya çıktığı belirtildi. MİT TIR’ları görüntülerini yayınlanmasının Can Dündar’ın ürünü olduğu vurgulanan kararda, “İşte bu olay Dündar tarafından gazetede ısrarla gündeme getirilmiş ve adeta FETÖ’nün ve diğer örgütlerin devlet ile olan yıkıcı mücadelesindeki ateşe benzin dökme işlemini yerine getirmiştir” denildi. Gazetenin 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında da yayın politikasına aynen devam ettiği FETÖ ağzıyla haber refleksi gösterdiği dile getirildi.

Ali Koç'un bahsettiği halı Aatif'in seccadesi çıktı
Spor

Ali Koç'un bahsettiği halı Aatif'in seccadesi çıktı

Fenerbahçe'de üç antrenörün görevine son verilmesine gerekçe olarak gösterilen soyunma odasındaki halı ile ilgili dikkat çeken bir detay ortaya çıktı. Gazeteci Emre Bol söz konusu halının, Aatıf'ın seccadesi olduğunu açıkladı.
Dolardaki düşüşü uzmanlara sorduk: 5 TL'nin altına iner mi?
Ekonomi

Dolardaki düşüşü uzmanlara sorduk: 5 TL'nin altına iner mi?

Döviz piyasalarındaki spekülatif hareketlerle oluşan yukarı yönlü hareket yönünü aşağıya çevirdi. Atılan adımlar, alınan kararlar ve ikili ilişkilerle piyasalarda yaşanan iyimser hava ile dolarda oluşan köpük de kalkmaya başladı. Son 11 günde yaklaşık yüzde 9 değer kaybeden dolar/TL, dün 5,6633 ile 10 Ağustos'tan bu yana en düşük seviyesini gördü. Uzmanlar ilk etapta 5,50 seviyesinin görülmesini bekledikleri dolarda 5'in altına ilişkin beklentilerini ise korudu.
Yeni Şafak vahşetin ses kaydına ulaştı: Cemal Kaşıkçı işkenceyle katledildi
Gündem

Yeni Şafak vahşetin ses kaydına ulaştı: Cemal Kaşıkçı işkenceyle katledildi

Yeni Şafak, Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’ndaki vahşi cinayetin ses kaydına ulaştı. Konsolosluğa belge için gelen Cemal Kaşıkçı’ya korkunç işkenceler yapıldığı belirlendi. Sorgu sırasında Cemal Kaşıkçı'nın önce parmakları koparıldı ardından kafası kesilerek öldürüldü. Kayıtların birinde apar topar Riyad’a kaçan Başkonsolos Muhammed Uteybi, “Bu olayı dışarıda yapın. Benim başımı belaya sokacaksınız” diyor. Cevap “Yaşamak istiyorsan sus!” oluyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.