Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Gündem Veznedarlara tırnak operasyonu

​Veznedarlara tırnak operasyonu​

Veznedarlara tırnak operasyonu

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar’da geliş - gidiş katı transit bölgede bulunan ve İstanbul Havalimanı Gümrük Saymanlık Müdürlüğü’ne bağlı olarak çalışan 7 memur, yurt dışından gelen ya da yurt dışına çıkacak olan ancak vize ihlali yaptıkları belirlenen yabancıların cezalarını öderken verdikleri dövizleri, yetkileri olmadığı halde Merkez Bankası’nın kur fiyatından düşük fiyata bozdukları ortaya çıktı.

Yasin Yılmaz Yeni Şafak
​Veznedarlara tırnak operasyonu​
Fotoğraf: Arşiv

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar’da geliş - gidiş katı transit bölgede bulunan ve İstanbul Havalimanı Gümrük Saymanlık Müdürlüğü’ne bağlı olarak çalışan 7 memur, yurt dışından gelen ya da yurt dışına çıkacak olan ancak vize ihlali yaptıkları belirlenen yabancıların cezalarını öderken verdikleri dövizleri, yetkileri olmadığı halde Merkez Bankası’nın kur fiyatından düşük fiyata bozdukları ortaya çıktı. Ödemeyi TL olarak yapmak isteyen yabancı yolcuların vermiş oldukları paraları el çabukluğu yaparak tırnakçılık yoluyla çalan 7 veznedar, irtikap ve nitelikli hırsızlık suçlamasıyla yakalandı.

BAĞLANTILARI ARAŞTIRILIYOR

  • Şahısların adreslerinde yapılan aramalarda ise 109 bin 713 Amerikan Doları, 10 bin 570 Euro, 50 İngiliz Sterlini ve 40 bin Türk Lirası ele geçirildi. Emniyete götürülen şahıslar hakkında işlem başlatıldı. Şahısların bir şebeke gibi çalıştığını değerlendiren İstanbul polisi, veznedarların bağlantılarına yönelik çalışmalarını da sürdürüyor.
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.