Hayat Ahmet Kuralın 13 yıllık davasında yeni gelişme

Ahmet Kural'ın 13 yıllık davasında yeni gelişme

Ahmet Kural'ın yasaklı madde bulundurmak suçundan 10 ay hapis cezasına çarptırılarak denetim kararı verilen davası, denetim kararını ihlal etmesi nedeniyle yeniden ele alındı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Ahmet Kuralın 13 yıllık davasında yeni gelişme
Ahmet Kural

Oyuncu Ahmet Kural'ın denetimli serbestlik planının ihlal edilmesi nedeniyle 2014 yılında tekrar açılan dosya ile hükmün açıklanması yine 5 yıl süre ile ertelenmişti.

Oyuncu Ahmet Kural hakkında 13 yıl önce görülen davada yeni bir gelişme yaşandı. 2009 yılında, Türk Ceza Kanunu’nun 191. maddesine aykırı olarak nitelendirilen yasaklı bir madde bulundurması sebebiyle açılan davada hakim kararı açıkladı.

Kural’ın katılmadığı, avukatı Yiğit Beşok, karara usul yönünden itiraz edeceklerini ve istinaf incelemesine başvuracaklarını belirtti.

"13 yıl öncesine ait"

Konuyla alakalı açıklamalarda bulunan avukat Yiğit Beşok, "Bu dava 2009 yılına, anlayacağınız 13 yıl öncesine ait... Kısacası eski bir usul davasından ibarettir.

Hakim, bu hükmü duruşmada dosyanın içeriğine girmeden açıklamakla yükümlüdür. Bu karar kesin nitelikte olmayıp, dosya istinaf incelemesine gidecektir.

"Karar lehimize bozulacak"

Yeni çıkan infaz yasası, dosyadaki eksiklikler, usulsüzlükler ve zaman aşımı gibi birçok husustan dolayı bu kararın lehimize bozulacağı kesindir. Bu nedenle bu davaya ilişkin müvekkilimi etkileyecek hiçbir husus bugün olmadığı gibi ileride de olmayacaktır." şeklinde konuştu.

Şahan Gökbakar'ın 'Tortum şelalesi kurudu' iddiasına videolu yanıt: Gel de gör hepsi yalan işte bu gerçek
HAYAT
Şahan Gökbakar'ın 'Tortum şelalesi kurudu' iddiasına videolu yanıt: Gel de gör hepsi yalan işte bu gerçek

Şahan Gökbakar'ın 'Tortum şelalesi kurudu' iddiasına belediye başkanından yalanlama: Gel de gör
OYNAT 00:45
Şahan Gökbakar'ın 'Tortum şelalesi kurudu' iddiasına belediye başkanından yalanlama: Gel de gör
Daha önce yaptığı asılsız açıklamalarla tepki toplayan oyuncu Şahan Gökbakar, iddialarına bir yenisini daha ekledi. Tortum Şelalesi'nin mevsimsel olarak debisinin azaldığı fotoğrafını 'kurudu' ifadeleriyle paylaşan Gökbakar'a Erzurum Uzundere Belediye Başkanı Hilmi Aktoprak video ile cevap verdi. Şiddetli akan şelaleyi kaydeden Aktoprak, “Gel de gör' diyerek oyuncuya çağrı yaptı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.