Hayat Arda Turan Erdoğan benim sevdiğim bir büyüğümdür

Arda Turan: Erdoğan benim sevdiğim bir büyüğümdür

Ünlü futbolcu Arda Turan, geçmişte referandum kampanyasına sistemle alakalı 'evet' dediğini, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı şahsi olarak bir baba, bir ağabey olarak gördüğünü söyledi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
Arda Turan: Erdoğan benim sevdiğim bir büyüğümdür
Arda Turan.

Galatasaray'lı yıldız futbolcu Arda Turan, TV 100'de Candaş Tolga Işık'ın sunduğu Az Önce Konuştum programa konuk oldu.

  • Işık, Turan'a futbol ve geleceğinin yanında kamuoyunda siyasi olarak gündeme geldiği konularla alakalı sorular yöneltti.

Referandumda evet kampanyasına katıldığı hatırlatılan Turan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile şahsi olarak ilişkisinden ayrı olarak sisteme evet dediğini ve hala sözünün arkasında olduğunu söyledi.

"Erdoğan benim sevdiğim bir büyüğümdür"

Erdoğan ile ilişkisini 'baba büyüğü, ağabey' olarak nitelendiren Turan şöyle konuştu:

"Recep Tayyip Erdoğan benim sevdiğim bir büyüğümdür. Ama asla siyasi fikir olarak asla böyle bir düşüncede değilim. Ben söylediğim fikrin, savunduğum düşüncenin her zaman arkasındayım.

Dinleselerdi. 'Hayır' diyene de çok büyük saygım vardı, 'Evet' diyene de. Ben sadece evet derken Türkiye'nin teknikle yönetilmesi, yetkileri mutlaka kısıtlanabilir...

Türk tarihinin bugünden, yani atıyorum Moğollardan, Orta Asya'dan buraya gelene kadar ki hikayesiyle alakalı bir sürü kitap okudum, bir fikrim vardı...

"Erdoğan hayatı boyunca bana bir direktif vermedi"

Koalisyonların bize fayda vermeyeceğini, teknikle yönetilebileceğini... Sağdan veya soldan birinin değil. Recep Tayyip Erdoğan hayatı boyunca bana bir direktif vermedi, inan bana. Hiç böyle bir ilişkimiz yoktu. Hep bir abi gibi yaklaştı.

Ve ben de bir gün hayatımın herhangi bir yerinde siyasi çıkar sağladıysam şuradan çıkmayayım. Ama insanlar öyle algıladılar. Ben inandığım doğruyu söylüyorum. Ayrıştırılmaktan nefret eden insanlar ayrıştırmaya çalıştılar.

"Ben bugün söylediğimiz arkasındayım"

Çünkü ne bileyim yani hayır diyen insanlarla da çok iyiydi aram. Hepsini çok severim. Ben bugün yine söylediğimin arkasındayım. Ben şuna evet diyorum; yetkileri, oturup konuşalım.

"Bu sistem düzenlenip devam etmeli"

Ben böyle bir sistem olması gerektiğini düşünüyorum. Amerikada'da orda da burda da böyle bir sistem var. Şimdi bu söylediklerimi de yanlış anlayacaklar biliyor musun? Şu anki sistemin düzenlenip devam etmesi gerektiğini düşünüyorum.

Yetkilerle alakalı, insanların özgürlükleriyle alakalı, adaletle alakalı düzenlenmeli. Ben şuna inanıyorum. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının her birinin sıkıntısı çok değerli bir sıkıntıdır. Onların hepsini çözmemiz lazım."

"Ben sistemle alakalı evet diyorum"

Işık'ın bir kez daha aynı evet kampanyası olsa kampanyada yer alır mısın sorusuna ise Arda Turan,Peki bir şey soracağım. Kemal Kılıçdaroğlu evet'i isteseydi ve ben ona evet deseydim yine aynı tepkiyi görür müydüm?

Ben yine aynı 'evet'i derdim diyorum anladın mı? Yani ben sistemle alakalı evet diyorum. Bu arada Recep Tayyip Erdoğan ile şahsi saygım sevgim ağabey, baba olarak gördüğüm bir büyüğümdür" yanıtını verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Abdülhamid Han'ı Yörükler-1 kuyusuna göndereceğiz
Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Abdülhamid Han'ı Yörükler-1 kuyusuna göndereceğiz

Türkiye'nin 4. sondaj gemisi Abdülhamid Han göreve başlıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Abdülhamid Han Sondaj Gemisini ilk görev yerine uğurlama töreninde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Sondaj gemimiz enerji vizyonumuzun göstergesi. 4 sondaj, 2 sismik araştırma gemimizle artık biz de bu alanda varız. Enerjide dışa bağımlılığı kendi kaynaklarımızla çözüyoruz. Deniz altında bir enerji üssü kuruyoruz. Üzeri kapatılmış kuyuları da üretime dahil ediyoruz. Abdülhamid Han gemimizi, yeni sondaj rotamız Akdeniz'e yolcu ediyoruz. Abdülhamid Han gemimizi, yeni sondaj rotamız Akdeniz'e yolcu ediyoruz. Abdülhamid Han sondaj gemimiz, Türkiye'nin enerji alanındaki yeni vizyonunun sembolüdür. 'Abdülhamid Han'ı Yörükler-1 kuyusuna göndereceğiz'' açıklamasında bulundu.
Bakanlık harekete geçti: Restoran ve yemekhane artıkları hayvanlara yem olacak
Ekonomi

Bakanlık harekete geçti: Restoran ve yemekhane artıkları hayvanlara yem olacak

Tarım ve Orman Bakanlığı israfın azaltılması yönündeki çalışmalar kapsamında restoran ve yemekhane artıklarının yem olarak kullanılabilmesine imkan veren düzenleme yaptı. Yeni yönetmelik 6 ay sonra yürürlüğe girecek.
'Bedava traktör' vaadiyle çiftçiyi kandıran Kılıçdaroğlu: Sözümüz var mazotu KDV’siz vereceğiz
Gündem

'Bedava traktör' vaadiyle çiftçiyi kandıran Kılıçdaroğlu: Sözümüz var mazotu KDV’siz vereceğiz

Edirne'de açıklamalarda bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iktidara gelmeleri halinde çifçiye mazotu KDV'siz, ÖTV'siz vereceklerini söyledi. Kılıçdaroğlu'nun bu açıklamasının ardından yerel seçimler öncesinde verdiği 'bedava traktör' sözü yeniden gündem oldu. Kılıçdaroğlu, yerel seçimler öncesinde çiftçiye bedava traktör sözü vermiş ancak sözünü tutmamıştı. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel de daha sonra yaptığı açıklamada, traktör vaadinin çarpıcı olsun diye ortaya atıldığını itiraf etmişti.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.