Hayat Hac kura sonuçları açıklandı

Hac kura sonuçları açıklandı

2 milyonu aşkın hacı adayının heyecanla beklediği hac kura sonuçları açıklandı. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın resmi internet sitesinde yayınlanan hac kura sonuçlarına haberimizden ulaşabilirsiniz.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Diyanet 2019 hac kura sonuçları öğrenme ekranı
Hacı adayları sonuçları öğrenmek için sabırsızlıkla bekledi.

2019 hac kuraları sonuçları açıklanmaya devam ediyor. Kura, hacı adaylarının kayıt yaptırdıkları iller bazında ‘oda tercihli’ veya ‘otel tercihli’ hac konaklama türlerinde sıralamaya konulmaları şeklinde çekildi.

Kura sonucunda 80 bin kişi kutsal topraklara gitmeye hak kazandı.

Hac kurası sonuçları nereden öğrenilebilecek?

T.C kimlik numaraları ile sonuçlar öğrenilebilecek.

Hac kura sonucu http://www.hac.gov.tr/ adresinden ulaşılabilecek.

Kayıtlar ne zaman olacak?

2 milyon 213 bin 835 hacı adayının heyecanla beklediği 2019 hac kurası sonucunda 80 bin kişinin kutsal topraklara gitmeye hak kazanırken kesin kayıtlar 2 Ocak’ta yapılacak. 11 Ocak 2019 tarihine kadar Kesin Kayıt Yaptırabilir belgesini internet ortamından veya müftülüklerden alarak kayıtlarını yaptırabilecekler.

Şehit yakınları kurasız gidecek

Belirlenen süre içerisinde kesin kayıt yaptırmayanların yerine hac konaklama türlerine göre kura sırası gözetilerek 17-25 Ocak 2019 tarihleri arasında dağıtılan kontenjanlar çerçevesinde kayıtlar alınacak. Diyanet İşleri Başkanlığı, 2007-2019 yılları arasında kayıt yaptırıp daha önce hiç hacca gitmemiş şehit anne, baba, eş ve evlenmemiş çocukları ile gazi ve eşlerinden müracaat edenleri kurasız olarak hacca götürecek.

2019 hac
protokolü
imzalandı
GÜNDEM
2019 hac protokolü imzalandı

Hac kuraları
bugün çekiliyor
HAYAT
Hac kuraları bugün çekiliyor

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.