|

İstanbul dünyaya kur yapıyor

İngilizce kur yapmak anlamına gelen “Woo”dan esinlenen Woo İstanbul markası Kış 2009 koleksiyonuyla 18-35 yaş arası kentli erkek ve kadını hedefliyor

00:00 - 26/12/2009 Cumartesi
Güncelleme: 22:28 - 25/12/2009 Cuma
Yeni Şafak
İstanbul dünyaya kur yapıyor
İstanbul dünyaya kur yapıyor

Güzelliği dillere destan İstanbul şehri yeni bir markanın ilham kaynağı oldu. Hazır giyimin tanınmış gruplarından Nart Group, Woo İstanbul adı altında oluşturduğu yeni markasının lansmanını Sonbahar Kış 2009 sezonuyla birlikte gerçekleştirdi.

“Woo” kelimesinin sözlük anlamı “kur yapmak”… Hayallerin ötesindeki güzelliği yüzyıllar boyunca herkesin rüyalarını süslemiş İstanbul ve Boğaziçi'nin tüm dünyaya adeta kur yapıyor olması marka ismine ilham kaynağı olmuş. Öte yandan markanın logosu Boğaziçi'nin estetik bir anlatımı… Boğaziçi'nin eşsiz kıvrımları “W” harfinde, onun ayrılmaz parçası olan ve birer inci gibi ardı ardına dizilmiş olan Adalar da iki adet “O” harfinde simgeleşmiş.

ÖZGÜN BİR KOLEKSİYON

Woo İstanbul Sonbahar Kış 2009 koleksiyonuyla 18-35 yaş arası kentli erkek ve kadını hedefliyor. Spor ancak şık ve rahat kombinlerden oluşan koleksiyon dört ana temadan oluşuyor : Natural Elegance, Extreme Sportive, Hyper Chic ve Freestyle Nice.

Woo İstanbul erkeği günümüz trendlerini takip eden, aktif, dinamik, genç ve kendini genç hisseden sorumluluk sahibi erkekler için oluşturuldu.

Yenilikleri uygulayan, görüntüsüne ve yaşam stiline önem veren Woo İstanbul erkeği 18 - 35 yaş aralığında kendine güvenen tüm erkekleri temsil ediyor.

“Ya harekete geç, ya da tepkini ver” sloganı ile yaratılan Woo İstanbul Sonbahar Kış 2009 erkek koleksiyonu Natural Elegance ve Extreme Sportive stillerinde hayat buluyor. Koleksiyonda siyah, beyaz, khaki, açık mor, kırmızı, mor, bej, stone, antrasit ve saks gibi renkler ön planda. Üst grupta ribana, cotton lycra ve cotton suprem, alt grupta ise gabardin, canvas, fitilli kadife, denim kumaşlar ağırlıkta.

CESUR KADINLARIN KOLEKSİYONU

Woo İstanbul kadını ise yaşamdaki kararlarını belirlemiş, özgüveni yüksek ve riske girmekten çekinmeyen yeni nesil gençler ve kendini genç hissedenler için yaratıldı. Sürekli değişen topluma uyum sağlamak için yaratılan Woo İstanbul kadını 18-35 yaş aralığında özgün ve güçlü bir kadını temsil ediyor.

Woo İstanbul ilk konsept mağazasını da Bakırköy'deki Airport AVM'de açtı.15 yıl önce