Hayat İtalya saatleri ayarladı

İtalya saatleri ayarladı

Ahmet Hamdi Tanpınar’ın İtalyanca’ya çevrilen Saatleri Ayarlama Enstitüsü adlı romanı, 5 bin 500 adet satıldı. 3. baskıya hazırlanan kitap, gazetelerde tam sayfa haber oldu.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
İtalya saatleri ayarladı

Nobel Edebiyat Ödüllü yazar Orhan Pamuk’un önerisiyle İtalyanca’ya çevrilen Ahmet Hamdi Tanpınar’ın “Saatleri Ayarlama Enstitüsü” romanı, ekim ayından bu yana 5 bin 500 adet sattı. Fabio Salomoni tarafından 2 yıllık çalışmanın sonunda İtalyanca’ya çevrilen ve Orhan Pamuk’un İtalya’daki yayımcısı Einaudi tarafından ekim ayında “L’Istituto per la Regolazione degli Orologi” adıyla yayımlanan “Saatleri Ayarlama Enstitüsü”, 3. baskıya hazırlanıyor. 
AVRUPA KLASİKLERİ ARASINA GİREBİLİR
Çevirmen Salomoni, “Saatleri Ayarlama Enstitüsü”nün İtalyan basınında “coşkuyla” karşılandığını ifade ederek, “İtalya’nın en önemli gazetelerinde, bazen tam sayfa yazılar çıktı. Kitap, şaheser olarak değerlendirildi. Gazeteler, Tanpınar için ‘Türk edebiyatının kralı’ ifadesini kullandı” değerlendirmesinde bulundu. Tanpınar’ın romanının, Avrupa klasikleri arasında rahatlıkla yer alabileceğini vurgulayan Salomoni, kendisinin de kitabın Tanpınar’ın en önemli romanı olduğunu düşündüğünü kaydetti. Fabio Salomoni, kitabın yayımlandığı günden bu yana 5 bin 500 adet sattığını ve 3. baskıya hazırlandığını belirtti.

İyilik yarışı Kızılay’la hayır mağazasına dönüştü
Gündem

İyilik yarışı Kızılay’la hayır mağazasına dönüştü

Türk Kızılayı Küçükçekmece Şubesi, Kurban Bayramı öncesinde, imkanı olmayan vatandaşlar için giyim mağazası açtı. Kızılay gönüllülerinin, ihtiyaç sahiplerinin bayramı yeni elbiselerle geçirebilmesi için gece gündüz çalışarak hayata geçirdiği mağazanın açılışı dün yapıldı. Küçükçekmece Belediyesinin tahsis ettiği alanda hayata geçirilen mağazanın açılışında konuşan Türk Kızılayı Küçükçekmece Şubesi Başkanı Hüseyin İpek, "Hayırsever vatandaşlarımız için köprü olduk. Gönüllü ekip arkadaşlarımız gece gündüz demeden çalıştı. Özellikle minik yavrularımızın bayramlık elbise mutluluğu, tüm yorgunluğumuzu aldı” dedi.
Raoul Petretta Kasımpaşa'da
Spor

Raoul Petretta Kasımpaşa'da

Kasımpaşa, 25 yaşındaki İtalyan savunma oyuncusu Raoul Petretta'yı kadrosuna kattığını açıkladı.
TEKNOFEST Girişim Programı başladı: Selçuk Bayraktar 'ilk kez' diyerek duyurdu
Teknoloji

TEKNOFEST Girişim Programı başladı: Selçuk Bayraktar 'ilk kez' diyerek duyurdu

TEKNOFEST Girişim Programı bugün İstanbul'da gerçekleştirilen lansmanla başladı. T3 Girişim Merkezi'nin TEKNOFEST yarışmacılarını 2 farklı eğitimle destekleyeceği programla ilgili açıklama yapan T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, "Yarışmalarda finale kalmış, dereceye girmiş genç kardeşlerimizin projelerini geliştirmek maksadıyla bu yıl ilk kez TEKNOFEST girişim programını başlattık. Finale kalanlar da bugün desteği kazandıklarında ileri seviye eğitimlere tabi tutularak ülkemizin milli teknoloji hamlesindeki tam bağımsız yarınlarına hizmet etmek için yolculuklarına devam edecekler" dedi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.