|

Manga: Finale çıkmamız sürpriz değil

Norveç'in başkenti Oslo'da yapılan 55. Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi temsil eden Rock grubu Manga, 'We Could Be The Same' adlı parçasıyla finale yükseldikten sonra bunun sürpriz olmadığını bildirdi.

Aa
00:00 - 28/05/2010 Cuma
Güncelleme: 09:48 - 28/05/2010 Cuma
Yeni Şafak
Manga: Finale çıkmamız sürpriz değil
Manga: Finale çıkmamız sürpriz değil

Manga'nın vokalisti Ferman Akgül, en çok zarfların açıldığında heyecanlandığını belirterek, 'Ben kendi adıma o kadar heyecanlanacağımı düşünmemiştim. Ama, güzel bir an yaşadık. Çok mutluyum' dedi.

Gitarist Yağmur Sarıgül paniğe kapılmadığını söylerken 'Kendi kendime niye heyecanlanmadığımı merak ettim. Zarfların açılışında hafif bir heyecan hissettim. Ama bayrağımız üçüncü olarak çıkınca 'tamam devam ediyoruz' diye de sevindim" diye konuştu.

Bas Gitarist Cem Bahtiyar ise 'Sahneye çıkmaya 15 saniye kala kulaklığımın kablosunun çıkması nedeniyle neredeyse bayılacaktım' diye konuştu. 

Bahtiyar bunun Eurovision gibi bir yarışmada sanatçının başına gelebilecek en kötü olay olduğunu vurgularken, 'Gerçekten kötü oldum. Sahnede hiçbir heyecan yaşamadım ancak zarfların açılmasını beklerken tırnak ısırtıcı anlar yaşadım' diyen Bahtiyar, çok mutlu olduğunu da dile getirdi.

DJ Efe ise 'Aldığımız zafer nedeniyle halen kendime gelemedim' diye konuşurken, 'Green Room' da beklerken heyecanlandığını ancak Türkiye'nin üçüncü olarak finale yükseldiğini duyduğunda çok sevindiğini belirtti.

Baterist Özgür Öney grubun açıklamalarına katıldığını söylemekle yetindi.

Finalde 13'üncü olarak yarışmak istediklerini, 13'ün şanslı numara olduğuna inandıklarını anlatan Ferman Akgül, '(Gürcistan'ı temsil eden) Sofia Nizhardize o numarayı bizden çaldı' diye şaka yaptı. Yarı finalde olduğu gibi finalde de 'Gürcistan'dan sonra 14. olarak sahneye çıkacağız' diyen Manga üyeleri, bunun ilgniç bir rastlantı olduğunu söyledi.

Eurovision Şarkı Yarışması'nın 'havasını iyice kaptıklarını' anlatan ünlü Rock grubu, aslında yarı canlı çalmaktan hoşlanmadıklarını da dile getirdi. Ferman Akgül 'Biz rock grubu olarak tam canlı performans yapmaktan hoşlanıyoruz. Ancak Eurovision Şarkı Yarışması değişik kurallar gerektiriyor. Buna rağmen Eurovision kadar profesyonel, tam vaktinde ve tam teşkilatlı çalışan bir organizasyon görmedik, hayran kaldık' dedi.

Yarı finalde Manga'ya güvenenler ve oy verenlere teşekkür eden sanatçılar, finalde de destek bekledikleri belirtti.

Öte yandan Delegasyon Başkanı Bahtiyar Sis, Manga'nın finale yükselmesinin büyük bir sürpriz olmadığını ancak 2. yarı final grubunda yarışan ülkelerin daha güçlü olduğuna dikkati çekti. Çok büyük favori ve çok farklı bir şarkı görmediklerini dile getiren Bahtiyar Sis, Türkiye'yi temsil eden Manga'nın şarkısının diğer ülkelerden ayrışan iyi bir performans olduğunu ifade etti.

14 yıl önce