Hayat RTÜKten yayın yasağına uymayan kanallara ceza

RTÜK'ten yayın yasağına uymayan kanallara ceza

RTÜK tarafından yayın kurallarını ihlal eden Halk TV, KRT, Tele 1, TGRT ve Radyo Sputnik'e üst sınırdan idari para cezası verildi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
RTÜKten yayın yasağına uymayan kanallara ceza
Arşiv

RTÜK'ten yapılan açıklamaya göre "Kadraj" ve "Mesele" adlı programlarda konukların "Yayın hizmetleri, kişi ya da kuruluşları eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü, aşağılayıcı veya iftira niteliğinde ifadeler içeremez." hükmünü ihlal ettiği gerekçesiyle Halk TV'ye üst sınırdan idari para cezası müeyyidesi uygulandı.

Aynı gerekçeyle KRT'de yayımlanan "Olağan İşler" programı nedeniyle kanala müeyyide uygulanırken, Bakırköy 1. Sulh Ceza Hakimliği tarafından verilen yayın yasağına uymayan yayın için TGRT'ye de idari yaptırım uygulandı.

ÖZENDİRİCİ NİTELİKTE YAYIN

Tele 1'in "18 Dakika" programında da yayın ilkelerinin ihlal edildiği, Radio Sputnik'te "Ali Çağatay'la Seyir Hali" isimli programda, "bir alkollü içki türü ve markasını belirterek alkol kullanımını özendirici nitelikte yayın" yapıldığı gerekçesiyle ilgili yayıncı kuruluşlara üst sınırdan idari para cezası verildi.

RTÜK 4 televizyon kanalına üst sınırdan idari para cezası verdi
GÜNDEM
RTÜK 4 televizyon kanalına üst sınırdan idari para cezası verdi

RTÜK'ten Disney Plus ve Netflix'e uyarı
GÜNDEM
RTÜK'ten Disney Plus ve Netflix'e uyarı

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.