Koronavirüs Diyarbakırda yeni korona önlemleri İki doz aşı olmayan düğüne davet edilmesin çağrısı

Diyarbakır'da yeni korona önlemleri: 'İki doz aşı olmayan düğüne davet edilmesin' çağrısı

Diyarbakır'da son haftalarda korkutucu boyutlara varan vaka sayılarının ardından işletmeciler harekete geçti. Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası ile düğün sektörü işletmecileri, 2 doz aşı olmayanların düğüne davet edilmemesi için çağrı yaptı. Vaka sayılarının düşürülmesi ve aşı kampanyasının yaygınlaştırılması kapsamında yapılan toplantının ardından düğün salonunda çalışan tüm personellerin aşı olması, içeri maskesiz girilmemesi ve düğün boyunca çıkarılmaması gibi bir dizi karar alındı.

Haber Merkezi DHA
Diyarbakırda yeni korona önlemleri: İki doz aşı olmayan düğüne davet edilmesin çağrısı
Arşiv

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO ) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, kentte artan vaka sayıları ve aşı oranının düşük olması nedeniyle Diyarbakır Düğün Sektörü İşletmecileri Derneği Yönetim Kurulu Üyeleriyle toplantı düzenledi. Toplantı sonucunda sivil toplum örgütlerinin başlattığı aşı kampanyası ve alınacak tedbirlere ilişkin ortak çalışma kararı alındı.

  • Diyarbakır'da vaka sayılarının düşürülmesi ve aşı kampanyasının yaygınlaştırılması kapsamında yapılan toplantının ardından alınan kararlar şöyle sıralandı:

Düğünlerde yeni dönem: Kim ne takmış derdine son
KORONAVİRÜS
Düğünlerde yeni dönem: Kim ne takmış derdine son

Tüm personele aşı zorunluluğu

"Düğün salonunda çalışan tüm personellerin aşı olacak. Düğün salonlarına maskesiz girilmeyecek ve düğün boyunca maskenin çıkarılmasına müsaade edilmeyecek. Düğün davetiyelerine düğüne maskesiz alınmayacağı sağlanacak. Düğün salonunda Covid-19 tedbirlerine ilişkin bir personel görevlendirilecek ve bu personel sosyal mesafe, maske kullanımı konusunda gerekli uyarılar yapacak.

İçişleri Bakanlığı'ndan 81 il valiliğine yeni koronavirüs genelgesi
KORONAVİRÜS
İçişleri Bakanlığı'ndan 81 il valiliğine yeni koronavirüs genelgesi

Düğün süresince maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyulması için sık sık anons yapılacak. Düğün sahiplerinden 2 doz aşı olmayan misafirlerini düğüne davet etmemelerini rica ediyoruz.

Ateşi 38 dereceden yüksek olanlar içeri alınmayacak

Düğün salonlarına gelen misafirlerin ateşi ölçülecek ve ateş ölçen personel ise tıbbi maske ve yüz koruyucu kullanacak. Ateşi 38 dereceden yüksek olanlar içeri alınmayacak. Covid-19 önlemleri kapsamında Diyarbakır Düğün Sektörü İşletmecileri Derneği tarafından örnek düğün videosu ile Diyarbakır yerel sanatçıları aşıya teşvik amaçlı şarkı besteleyip video çekecek"

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.