|

Alan transferinin perde arkasında Brezilyalı menajer var

Galatasaray'ın bir türlü gerçekleştiremediği Alan Carvalho transferiyle ilgili flaş bir açıklama geldi. Transferle ilgili görüşmeleri sürdüren Türk menajer Özkan Doğan, sarı kırmızılı yönetimin oyuncuyu Brezilyalı bir menajer üzerinden transfer etmeye çalışması sebebiyle

Yeni Şafak
17:17 - 25/01/2019 Cuma
Güncelleme: 17:24 - 25/01/2019 Cuma
Galatasaray'a transfer olması beklenen Alan Carvalho, menajerlerin aralarındaki anlaşmazlık sebebiyle bir türlü Türkiye'ye gelemedi.
Galatasaray'a transfer olması beklenen Alan Carvalho, menajerlerin aralarındaki anlaşmazlık sebebiyle bir türlü Türkiye'ye gelemedi.

Galatasaray, Alan'ı kadrosuna katmak üzereyken bu hafta içinde yapılan girişim de olumsuz sonuçlandı. Guangzhou takımının Dubai'deki kampında oyuncu ve Çin kulübü ile görüşen Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak, dönüşte şu ifadeleri kullanmıştı:

"Birçok futbolcuyla görüşme fırsatı yakaladık. Alan ve kulübü ile çok önceden anlaştık. Aramızda pazarlık konusu yapılacak herhangi bir şey yoktu. Hem Alan'a hem de kulübüne çok teşekkür ediyorum. İnanılmaz iyi davrandılar. Her şey iyi gidiyordu ama birden bire 'Transfer yattı' diye haberler çıktı. Kulüpten böyle bir açıklama var mı merak ediyorum. Bekleyip göreceğiz."

Özkan Doğan'dan yabancı menajer iddiası
Alan adına görüşmeleri yürüten Özkan Doğan, Galatasaray'ın farklı bir menajer üzerinden transferi gerçekleştirmek istediğini söylerken NTV'ye şu açıklamaları yaptı;
  • "Eğer Alan o menajer aracılığıyla transfer olsaydı, FIFA kurallarına göre para cezası alacaktı. Çünkü oyuncunun temsilciliğini biz yapıyoruz. Son 1 aydır tüm görüşmelerde yer aldık. Transfer sonuçlanma aşamasına geldi. Ancak Galatasaray'ın transferi Brezilyalı bir menajer üzerinde yapmaya çalışması görüşmelerin tıkanmasına neden oldu"
#Alan Carvalho
#Galatasaray
5 yıl önce
default-profile-img