GOLF

Antalya'da golf heyecanı

Avrupa'nın en prestijli turnuvalarından kabul edilen Ladies European Tour'un (LET) Türkiye ayağı 7. Turkish Airlines Ladies Open, 17-20 Mayıs 2015'te Antalya'da düzenlenecek.

Haber Merkezi AA
Mineks International ve Regnum Carya Golf & Spa Resort organizatörlüğünde gerçekleştirilecek şampiyonada, dünya çapında 80 turnuva kazanan, İngiltere'nin en iyi kadın golfçüsü Laura Davies'in yanı sıra 32 ülkeden 126 profesyonel kadın golfçü mücadele edecek.

Yıl boyunca sürecek ve 7'nci ayağı Türkiye'de yapılacak turnuvada sporcular, daha sonra Yeni Zelanda, Çin, Fas, Fransa, Hollanda, İngiltere, İskoçya, Çek Cumhuriyeti, İsveç, Almanya, Hindistan, Güney Afrika ve Japonya ve Birleşik Arap Emirlikleri'ndeki golf sahalarında boy gösterecek.

Şampiyona, 17-20 Mayıs 2015'te Belek Turizm Merkezi'ndeki Regnum Carya Golf & Spa Resort tesislerinde gerçekleştirilecek.

"Turnuva canlı yayınlanacak"

Regnum Carya Golf & Spa Resort Genel Müdürü Hakan Duran, düzenlenen basın toplantısında, büyük bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını dile getirdi.

Golfün dünya genelinde kalabalık gruplar tarafından izlendiğine değinen Duran, "Turnuva 3 gün canlı yayınlanacak. Geçen sene 80 ülkede 3 milyar izleyiciye ulaştı. Bu sene beklenti, bu işin daha da yükselmesi. Turnuvanın finalinin çarşambaya denk gelmesi, izleyici sayısını artıracaktır" dedi.

Turnuvada ödülün 250 bin avrodan 500 bin avroya çıkarıldığına işaret eden Duran, turnuva için 176 adayın başvurduğunu kaydetti. Golf sporunun Belek Turizm Merkezi için önemini vurgulayan Duran, "İnanıyoruz ki uluslararası turnuvalar, hele canlı yayınlarla verilen turnuvalar bölgeyi, destinasyonu tanıtabilmek açısından çok büyük bir fırsat" diye konuştu.

"Cari açığın kapanmasına katkı"

Regnum Carya Golf & Spa Resort Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Öztürk ise Türkiye'de turizm geliştikçe cari açığın kapanmasına büyük katkı sağladığını söyledi. Ülkeye güzel tesisler yapıldıkça daha çok turist çekileceğini belirten Öztürk, şunları kaydetti:

"Dubai'deki fiyatlarla buradaki fiyatları kıyasladığımızda, fiyatlar buranın üç katı. Verilen hizmet, oda kahvaltısı. Bizim otellerimiz onlardan daha iyi. Ne yapıp edip, daha paralı turistleri ülkeye getirmeliyiz. Çevremize güzel tesisler yapıldıkça ülke ekonomisine daha fazla katkıda bulunuruz ve gelen turist sayısı artar. Kaliteli, paralı turist gelsin istiyoruz."

Yorum

ÖNERİLEN VİDEO
Aziz Yıldırım: Mahkeme lan bura

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

+