|

Armstrong mahkemelik oldu

Eski ABD'li bisikletçi Lance Armstrong, park halindeki iki otomobile aracıyla çarpmasının ardından olay mahallinde kız arkadaşını bırakıp gittiği iddiasıyla mahkeme karşısına çıkacak.

Yeni Şafak
16:19 - 4/02/2015 Çarşamba
Güncelleme: 14:24 - 4/02/2015 Çarşamba
AA
ABD basınında yer alan haberlere göre, ülkenin Colorado eyaletindeki kayak merkezi Aspen'de park halindeki iki otomobile aracıyla çarpan eski ünlü bisikletçi Armstrong, daha sonra güvenlik yetkililerini beklemeden olay mahallinden ayrıldı.


Polisten yapılan açıklamada, Armstrong'un kazanın ardından araçta yanında bulunan kız arkadaşı Anna Hansen'ı olay yerinde bıraktığı belirtildi.


Hansen, polise verdiği ifadede, aracı ilk olarak kendisinin kullandığını söylemesine rağmen daha sonra ifadesini değiştirerek 33 yaşındaki bisikletçinin kazayı yaptığını itiraf etti.


Doping kullandığının orta çıkmasının ardından Fransa Bisiklet Turu'nda elde ettiği 7 şampiyonluğu elinden alınan ve spordan men edilen Armstrong, karlı hava koşullarında hızlı araç kullanarak kaza yapmak ve olay mahallini terk etmek iddialarıyla 17 Mart'ta mahkeme karşına çıkacak. ABD'li bisikletçi, suçlu bulunursa 90 güne kadar hapis cezasına çarptırılabilecek.
#bisikletçi
#Lance Armstrong
#Aspen
#kaza
9 yıl önce
default-profile-img