|

Ayman, Trabzon'a geldi

Trabzonspor ile prensipte anlaşan Ayman Abdelaziz, bu sabah Trabzon'a geldi. Menajerleriyle birlikte Trabzon'a gelen bordo-mavili futbolcu, daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Aa
00:00 - 17/01/2007 Çarşamba
Güncelleme: 10:39 - 17/01/2007 Çarşamba
Yeni Şafak
Ayman, Trabzon'a geldi
Ayman, Trabzon'a geldi

Ayman, Trabzonspor ile görüşmelerinin olumlu sonuçlanmasından mutluluk duyduğunu belirterek, "Trabzonspor gibi büyük bir takıma geldim. Büyük bir camia. Çok büyük futbolcuları var. Onların yanında oynamak benim için önemli. Benim performansım da onlarla artabilir. Trabzonspor'da birlik ve beraberlik içinde çok iyi şeyler yapmak istiyorum" dedi.


Teknik direktör Ziya Doğan'ı tanıdığını ve daha önce birlikte çalıştıklarını ifade eden Ayman, "Ziya Doğan çok iyi bir hoca. Antrenman olsun, oyun olsun, ondan çok fayda gördüm. O yüzden kendisine teşekkür ediyorum. Antrenmanda bile kazanmayı istiyorum. O da kazanmayı çok isteyen, hırslı bir hoca. Karakterlerimiz birbirine çok benziyor. Birbirimizi tanıyoruz. Onunla çalışmak benim için çok kolay" diye konuştu.


Ayman, Trabzonspor'a gelmeyeceği yönünde bir şey söylemediğini dile getirerek, "İlk sağlık kontrolünden sonra kulüpler arasında problem oldu. Mecbur antrenmansız kalmamak için Gençlerbirliği'ne geri döndüm. Sonuçta profesyonel bir oyuncuyum. Sonra iki kulüp de anlaştı ve geldim" diye konuştu.


Trabzonspor'un ligde bulunduğu yerden kurtulabilecek bir takım olduğunu belirten Ayman, şöyle konuştu:


"Trabzonspor, büyük bir camia. Bu dönemi de atlatacaktır. Zaten fikstüre baktığımız zaman puanlar birbirine yakın. Bir maçı kazanan puan cetvelinde yukarı çıkıyor, kaybeden aşağı iniyor. Trabzonspor, 2-3 maç kazanabilir ve ligin yukarısında kendine yer bulabilir. Böylece takıma da bir güven gelir ve iyi işler yaparız. Hüseyin, Gökdeniz, Yattara gibi oyuncularla Trabzonspor, çok kaliteli bir kadroya sahip. Onlar bu ligde çok şey yapıyorlar ama biraz güven ve destek lazım."


"RİSP, ÇOK ŞEY VERECEK"

Ayman, Risp ile 1,5 yıldır Gençlerbirliği'nde forma giydiğini belirterek, "Trabzonspor, çok iyi bir transfer yaptı. İyi, sağlam, karakterli, profesyonel bir oyuncu. Trabzonspor'a bence çok şey verecek. Çok iyi bir stoper" dedi. Erkan'ın gelmesinin bordo-mavili takım için iyi olabileceğini kaydeden Ayman, bu futbolcunun tecrübeli olduğunu ve Rizeli oluşundan dolayı Trabzon'daki atmosferi bildiğini belirtti.


Ayman ile 2,5 yıllık sözleşme imzalanacağı açıklandı.

17 yıl önce