|

Craig Thomson'a ülkesinden de tepki geldi

Beşiktaş'ın UEFA Şampiyonlar Ligi B Grubu'nda Ukrayna'nın Dinamo Kiev takımına 6-0 mağlup olduğu maçta gösterdiği yönetim ve verdiği hatalı kararlarla büyük tepki alan İskoç hakem Craig Thomson, ülkesinin basınında da ağır eleştirildi.

Yeni Şafak
11:15 - 7/12/2016 Çarşamba
Güncelleme: 08:35 - 7/12/2016 Çarşamba
DHA
İskoç hakem 30. dakikada verdiği kırmızı kart ve penaltı kararıyla mücadeleye damga vurdu.
İskoç hakem 30. dakikada verdiği kırmızı kart ve penaltı kararıyla mücadeleye damga vurdu.

Dinamo Kiev-Beşiktaş maçının İskoç hakemi Craig Thomson'a ülkesinden de tepki geldi. İskoçya'nın The Scotsman gazetesi, Thomson'ın yönetimini eleştirerek, şu ifadeleri kullandı:  • "Craig Thomson tuhaf bir penaltı kararıyla ilk 30 dakikada Beşiktaş'ın umutlarını bitirdi. Pozisyonda, Dinamo Kiev oyuncusu Gonzalez'in müdahalede bulunduğu Beck dengesini kaybetti ve düştü. Gonzalez de Beck'in düşmesiyle kendini yerde buldu ve hakem Beşiktaşlı oyuncuya kırmızı kart gösterip, penaltı kararı verdi. Craig Thomson'ın bu kararı, tüm izleyenleri şaşırttı. Thomson, verdiği garip kararlarla Türkiye'de da bir numaralı halk düşmanı oldu"

"Beşiktaş taraftarının öfkesinin merkezi oldu
"

Daily Record gazetesi de, İskoç hakemin yönetimiyle ilgili olarak, "Craig Thomson, Beşiktaş taraftarının öfkesinin merkezi oldu. Thomson, verdiği kararlarla futbolcuların büyük tepkisini alırken, Türk taraftarlar da sosyal medyada öfke dolu mesajlar attı" şeklinde yazdı."Her zaman felaket bir hakemdir"

Maçı yorumlayan eski İtalyan hakem Graziano Cesari de, "Craig Thomson her zaman felaket bir hakemdir" ifadesini kullandı.#Craig Thomson
#Beşiktaş
#Dinamo Kiev
8 yıl önce