Spor Her şeyini kaybedecek

Her şeyini kaybedecek

Doping yaptığı gerekçesiyle 8 yıl men cezası alan Aslı Çakır Alptekin, sadece olimpiyat madalyasını geri vermeyecek. İşte bu hatanın faturası...

Haber Merkezi Yeni Şafak
'Spor Hizmet ve Faaliyetlerinde Üstün Başarı Gösterenlerin Ödüllendirilmesi' hakkındaki yönetmelik uyarınca, bireysel sporlarda olimpiyat oyunlarında altın madalya kazanan milli sporcular 1000 Cumhuriyet Altını ile ödüllendiriliyor. Alptekin de, 2012 yılında Londra'da düzenlenen Olimpiyat Oyunları'nda 1500 metre finalinde 4.10.23'lük derecesiyle birinci olup, olimpiyat madalyası kazanmıştı. Madalyalarını kaybeden milli atlet, altınları da devlete iade edecek.

Aslı Çakır Alptekin, 2011 Dünya Üniversiteler Yaz Spor Oyunları, 2012 Londra Olimpiyatları ve 2012 Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda altın, 2012 Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'nda ise bronz madalya kazanmıştı. Milli atlete bu başarıları nedeniyle Spor Genel Müdürlüğü tarafından 2 bin 575 Cumhuriyet Altını karşılığı para ödülü verilmişti.

Doping kararı Türkiye Atletizm Federasyonu'na bildirildikten sonra yasal olarak ödüllerin sporcudan alınması için en geç
bir ay içinde dava açılacak.

Salonun ismi değişecek
Olimpiyat şampiyonu olması nedeniyle Aslı Çakır Alptekin'in ismi İstanbul Ataköy'de yeni yapılan atletizm salonuna verilmişti.
Şimdi spor salonunun isminin de değişmesi gündemde.

Alptekin, altın, ev ve araba dahil 4 milyon TL'ye yakın bir ödüle hak kazanmıştı.

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.