|
Spor

Namaz kılanları görünce çıldırdılar

İngiltere'de geçtiğimiz ay Liverpool fanatiği bir taraftar Liverpool-Blackburn karşılaşmasının devre arasında namaz kılan iki Müslümana rastlayınca çılgına dönmüştü. Twitter'dan fotoğrafları paylaşan ve rezalet anlamına gelen "Disgrace" hashtagı açan taraftar hakkında Liverpool'dan açıklama geldi.

Yeni Şafak
15:09 . 16/04/2015 Perşembe
Diğer

Geçen ay İngiltere FA Cup mücadelesinde Liverpool evinde Blackburn'u yenerken, devre arasında yaşananlar İngiltere'de olay oldu.Hürriyet'in haberinde; maçın devre arasında Asif Bodi ve Abubakar Bhula isimli iki müslümanı Anfield Road koridorlarında namaz kılarken görüntüleyen Liverpool taraftarı Stephen Dodd, yazdığı mesajla Twitter'da gündem oldu.'Disgrace' yani rezalet anlamına gelen bir hashtag açarak yaşananları çektiği fotoğrafla yayınlarken, “Müslümanlar ilk yarıda namaz kılıyor. Rezalet" ifadelerini kullandı.Lıverpool: Her türlü ayrımcılığa karşıyız


Bu yazının aldıkları şikayetler üzerine harekete geçen Liverpool Kulübü, “Kulüp olarak her türlü ayrımcılığa karşıyız. Anfield Road, ırk, din, cinsiyet, yaş, dil ve her ne olursa olsun tüm taraftarların güvenliğini sağlamaya çalıştığımız bir ortamdır. Bunu tüm taraftarlarımıza hatırlatmak isteriz" yaptığı açıklamayla durumdan duydukları rahatsızlığı dile getirdi.Liverpool taraftarı Stephen Dodd ise 30 yıldır bu kulübe destek veren bir taraftar olarak açıklama yapmaya hakkının olduğunu belirtirken, polis konuyla ilgili soruşturma başlattı. Nefret söylemi ve içinde ırkçılık barındıran tweetler incelenirken başta Dodd olmak üzere bu görüşte olan pek çok taraftarın tribüne alınmayacağı konuşuluyor.
#namaz
#liverpool
#Blackburn
#taraftar
8 yıl önce
default-profile-img