|

Sergen büyük oyuncu

F.Bahçeli yıldız, birlikte oynadığı ve rakip olarak karşılaştığı Zidane, Djalminha, Ronaldinho ve Riquelme'yiı en klas isimler olarak gösterdi.

00:00 - 17/03/2007 Cumartesi
Güncelleme: 01:34 - 17/03/2007 Cumartesi
Yeni Şafak
Sergen büyük oyuncu
Sergen büyük oyuncu

F.Bahçe'nin Brezilyalı futbolcusu Alex, Türkiye'de en beğendiği oyuncunun, Lig B 1. Klasman Grubu ekiplerinden Etimesgut Şekerspor'da forma giyen Sergen Yalçın olduğunu söyledi. Alex, kendi internet sitesinde, beğendiği futbolcuları açıklarken, Türkiye'de Sergen Yalçın'ı beğendiğini kaydetti. Sergen'den övgü ile söz eden Brezilyalı futbolcu, “Türkiye'de çok fazla futbolcuyu izleme imkanım olmadı, ama gördüklerim arasından beni en fazla etkileyen Sergen oldu. Mükemmel kalitede bir sol ayağa sahip. Ne yazık ki onu kariyerinin son dönemlerinde tanıdım. Türkiye'nin büyük takımlarında oynamış ama en büyük başarıyı Beşiktaş'ta yakalamıştı. Büyük futbolcuydu'' ifadelerini kullandı.


ZİCO VE HAGİ HAYRANI

Alex, aynı takımda veya rakip takımlarda oyununu saha içinden izleme imkanı bulduğu bazı futbolculardan bahsederek, “Bu futbolcular, güzel futbolu izlemeyi seven herkesi memnun eden, oyun stilleriyle saha içindeki klas futbolculardır'' diye konuştu. Alex, ayrıca televizyondan izlediği ve futbol klaslarıyla kendisini etkileyen futbolcular arasında, teknik direktörü Zico ve Galatasaraylı eski futbolcu Hagi'yi de gösterdi. Alex, televizyondan izleyip, etkilendiği oyuncular için şöyle konuştu: “Zico, Falcao, Laudrup, Romario, Ronaldo, Maradona, Pita, Palhinha, Zenon, Socrates, Rai, Rivaldo, Tostao, Rincon, Juninho Pernambucano, Juan, Arce, Mauro Galvao, Platini, Hagi, Van Basten, Mancini, Baggio mükemmel futbolculardır. Kısacası hangi ülkeden olursa olsun, topla iyi oynayan futbolcular saygıyı hak ederler.''


ADAMİR ALCANTRA

Coritiba'da orta sahada beraber oynadım. Portekiz'den yeni dönmüştü ve kariyerinin son günlerini yaşıyordu. Topa iyi hakimiyet kuruyordu. Kolay gözüken, ancak zor olan öyle hareketler yapardı ki bunu ancak klas bir futbolcu yapabilirdi.


DJALMİNHA

Palmeiras'ta oynadığım dönemde oynayan, kaliteli bir futbolcuydu. Benim favori futbolcum. Topla, ne isterse, hiç zorlanmadan yapabilirdi. İtalyan arenasında (Palmeiras Kulübü'nün Stadının adı) Luizao ve Muller'e geniş bir alan yaratırdı.


CESAR SAMPAİO

Futbolu çok rahat oynar, rakibinden topu göstere göstere alırdı. Arkadaşı Felipao, bir gün topu almak için faul yapma izni bile istemişti, ama yine de topu çalamamıştı.


RONALDİNHO

Tam bir top sihirbazı. Topla istediğini, istediği şekilde yapabilme kapasitesine sahip. Teknik yönden daha ötesi yok. Tek kelimeyle fantastik.


ZİNEDİNE ZİDANE

Teknik yönden son derece zengin bir futbolcu. Saha içinde akan bir su gibi. Her hareketi çok rahatlıkla yapabilir. Onunla beraber oynayan bile büyük bir prestije sahip olur.


RİQUELME

Onu 17 yaşından beri tanırım ve birçok defa karşılaştık. Fiziğine çok hakimdir. Topu öyle gizler ki ondan topu kurtarabilmek neredeyse imkansızdır. Top, sanki ayrılmak istemez gibi ona yapışır.


EVAİR

Tek kelimeyle fantastik bir futbolcuydu. Topu çok kolay alır ve kolay hakim olurdu. Ayrıca, tanıdığım en karakterli futbolculardan biriydi.


ARİSTİZABAL

Bahsettiklerim arasında kısa zamanda beni etkisi altına alan isimdir. Şöyle derdi; 'Sana ekmek verene iyi davran. Futbol sana ekmek kazandırdığına göre onunla çok iyi geçin.'
17 yıl önce