TeknolojiFIFA 18in piyasaya çıkmasıyla sistem çöktü

FIFA 18’in piyasaya çıkmasıyla sistem çöktü

Oyunseverlerin merakla beklediği FIFA 18 bugün satışa çıktı. Oyun Origin, PS Store ve Microsoft mağazalarından satın alınarak indirilebiliyor. Fakat oyunun yoğun talep görmesiyle Origin'in sisteminde çökme meydana geldi.

Haber MerkeziYeni Şafak
FIFA 18, Türkiye'de 270 TL'den satışa sunulmuştu.
FIFA 18, Türkiye'de 270 TL'den satışa sunulmuştu.

Futbolseverlerin merakla beklediği FIFA 18 bugün satışa çıktı. Uzun süre beklemenin ardından oyunun satışa çıkmasıyla, oyunseverler adeta indirmek için hücum etti. Dünya çapında milyonlarca oyuncunun Origin’e akın etmesiyle sistem çöktü ve oyunun indirme butonu kayboldu.

Sorunu yaşayanların genellikle oyunu 3. parti kanallar vasıtasıyla satın alan ve Origin’den CD-KEY almak isteyenler olduğu ifade ediliyor. Fakat daha sorun başlar başlamaz, oyunun yapımcısı EA’nın forumlarında mesaj patlaması yaşandı. Binlerce kişi para ödemesine karşın oyunu indirememekten şikayet ediyor.

Gelen tepkiler üzerine EA Sports’tan flaş bir açıklama geldi ve sorunla ilgilendiklerini, en kısa sürede çözüme kavuşturacaklarını açıkladılar.

Diğer taraftan oyunu sorunsuz bir şekilde indirebilenlerin sayısı da bir hayli fazla. Söz konusu hata sadece ufak bir kesimi kapsıyor. Fakat FIFA 18’e en kısa sürede erişmek isteyenlerin sayısı o kadar fazla ki, bu nedenle bu şekilde sorunlar yaşanabiliyor.

Oktay Derelioğlu isyan etti: Bütün maçlar ihanet dolu
Spor

Oktay Derelioğlu isyan etti: Bütün maçlar ihanet dolu

Gaziantepspor'daki teknik direktörlük görevini bırakan Oktay Derelioğlu, takım içerisinde yaşananlarla ilgili flaş iddialarda bulundu. 42 yaşındaki çalıştırıcı kendi futbolcularının bütün maçları sabote ettiği belirtirken, "Bir maçta bir takım kendi kalesine 4 gol atar mı? 7-0 yenildiğimiz Ümraniyespor maçını bir izleyin" diyerek isyanın dile getirdi.
Ekonomi

"Doğan Medya Grubu Erdoğan Demirören'e satıldı" iddiası

Aydın Doğan'ın, Erdoğan Demirören'le anlaşmaya vardığı ve Doğan Medya Grubu'nu sattığı öğrenildi. Doğan Medya Grubu’nun satışı için anlaşmaya varıldığı öğrenildi.
Türk futbolunun yeni jenerasyonu Galatasaray'dan çıkabilir
Spor

Türk futbolunun yeni jenerasyonu Galatasaray'dan çıkabilir

Türk futbolunda altyapı yetersizliği her dönem çokça tartışılmıştır. Büyük kulüplerin altyapılarına önem vermemeleri ve yabancı futbolcu transferleri de hep konu olmuştur. Ancak son dönemde büyük kulüplerin altyapılarına bakıldığında Galatasaray'da ciddi bir çalışmanın olduğu görülüyor. Altyapı takımlarında oynamalarına rağmen Mustafa Kapı, Ahmet Sivri, Recep Gül, Gökay Güney, Yunus Akgün ve Atalay Babacan gibi isimlerin şimdiden tanındığını görüyoruz. Hal böyleyken sarı kırmızılıların yeni sezonda bu oyuncuları yavaş yavaş A Takım'a sokması bekleniyor.
Çalışma Bakanı'ndan 400 TL destek müjdesi
Ekonomi

Çalışma Bakanı'ndan 400 TL destek müjdesi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, "Dün gece Meclisteydik, inşallah bugün tamamlanacak. Çok güçlü istihdam teşviklerimizin olduğu yeni bir paketimiz Mecliste görüşülüyor" dedi. Bakan Sarıeroğlu, iş başı eğitim kurslarına katılan kadınların 2-5 yaş arasındaki çocukları için 400 TL bakım desteği vereceklerini söyledi.
Mehmed Bir Cihan Fatihi salladı: Yerin dibine batsın!
Hayat

Mehmed Bir Cihan Fatihi salladı: Yerin dibine batsın!

Aylardır beklenen Mehmed: Bir Cihan Fatihi dizisi dün akşam ilk bölümüyle ekrana geldi. Twitter'ı sallayan ilk bölümde binlerce kullanıcı dizide kullanılan kıyafetleri yerden yere vurdu. Dizide Fatih Sultan Mehmet'i canlandıran oyuncuya "Tanrı sizi korusun" ifadelerinin kullanılması, "Peygamber övgüsü almış bir komutana bu nasıl hitap?" yorumlarına neden oldu.