Yazarlar Kim, bunlar?

Kim, bunlar?

Tamer Korkmaz
Tamer Korkmaz Gazete Yazarı
Abone Ol Google News

Pek Meşhur Siyasetçi, suskun kalmaya devam ettikçe; biz de buradan sormayı sürdüreceğiz:

“15 Temmuz’dan birkaç gün evvelinde Kapalı Kapılar Ardında papaz maskeli CIA ajanı Andrew Brunson ve Enver Altaylı ile bir araya gelen Çok Meşhur Siyasi kim?”

KUZEN KIZIL SOROS’U KURTARMAK

Gezi davasından beraat ettirilen, 15 Temmuz darbe girişiminin karar sürecine katıldığı gerekçesi ile tutuklanan “Kızıl Soros” Osman Kavala, DerinBaronlar yani Komprador Burjuvazi için fevkalade önemli bir isim!

O yüzden de hapisten kurtarılması için adeta seferberlik ilan edilmiş durumda!

Birbirinden farklı kıyafetlerle sahne alan buna mukabil aynı Batıcı Karargâha bağlı simaların hep birlikte “Er Kavala’yı Kurtarmak” misali Kızıl Soros için nasıl da çırpındıklarını görüyorsunuzdur…

Dahası, Osman Kavala ile yoğun görüşmeleri saptanan CIA mensubu Henry Barkey’i bile “nasıl savunduklarını” ibretle izliyoruz.

Bunu hararetle icra edenlerin başını da…

BYLOCK’u “aklamaya!” yeltenen Hürriyet’teki manşet haberin (24 Ekim 2016) sahibi “Kullanışlı Aparat” çekiyor!

***

15 Temmuz’un ardından FETÖ’cü subayların TSK’dan ihraç edilmesine bozuk çalan bu Barkey Kahpesi, Graham Fuller’ın yetiştirdiği bir ajandır.

Fetullah’ın ilk Yabancı Teknik Direktörü olan, CIA’in “Ilımlı İslam” projesinin isim babası Fuller; Locaefendi’yi 90’larda Yahudi lobisinin liderleriyle buluşturan da “Baron” İzhak Alaton’dur.

Henri ile İzhak’ın Kızı Leyla çok yakındırlar; bu ikili arasında derin bir ilişki var mıdır?

YEDİ SENE ÖNCE,BİR DÜĞÜNDE

Meral Akşener, 2013 yılında Bodrum’daki bir düğünde şahitlik yaparken Osman Kavala’yı “üç kuzenden biri” olarak tanıtmıştı.

O düğüne ait videoyu izleyenler, Akşener’in “Üç kuzen olarak damadın şahitliğini yapıyoruz. En mülayim kuzenimiz Osman Kavala” dediğine şahit oluyor!

***

Meral Hanımın partisinin İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun dayısı da FETÖ’den tutuklu Enver Altaylı’dır!

CIA ajanı Ruzi Nazar’ın yetiştirmesi Altaylı’yı ise hem Amerikalılar hem de Almanlar kurtarmak için yırtınıyor!

KUZENDEN AL HABERİ

Meral Akşener, 2013’teki Gezi Kalkışması için şöyle demişti: “Gezi benim çok ilgimi çekti. Oğlum sürekli Gezi gösterilerine gitti” (4 Mayıs 2016)

İşte bu sözlerini takip eden günlerde “Paralel Destek ile Bahçeli’yi devirip MHP’yi teslim almak” üzere “Tarlada Kurultay” bile düzenlemişlerdi…

15 Temmuz’dan önce düzenlediği toplantı ve mitinglerde “Başbakan olacağım” diye çok iddialı konuşuyordu, Meral Hanım…

Biteviye “Yurtta Sulh, Cihanda Sulh” diyordu, bir de!

FETÖ Cuntası, 15 Temmuz’da “Yurtta Sulh Konseyi” adına TRT’de korsan bildiri okutmuştu.

Türkiye’yi işgal etmeyi amaçlayan bu hain darbenin başarılması halinde; Paralel Yurtta Sulh Konseyi’nin ülke yönetimine getireceği siyasiler, yöneticiler, bürokratlar vs. kimler olacaktı, acaba?

YAMAN SORULAR

ABD/GLADIO/NATO’nun piyonu FETÖ’nün siyasi ayağı hakkındaki son tartışmalar; Devlet Bahçeli’nin bir anlamda “siyasi arzın merkezine seyahat” anlamına gelen şu fevkalade isabetli sorusuyla başlamıştı:

“Eğer, FETÖ’nün 15 Temmuz’daki hain darbe kalkışması başarılı olsaydı; kim Cumhurbaşkanı olacaktı? Kim, Başbakanlık koltuğuna oturacaktı? Hükümet kimlerden oluşacaktı?”

***

Bu suallerin cevabı bulunmadan; Siyasi Ayak tartışmaları “karşılıklı saydırmalar ve suçlamalar” eşliğinde hiçbir netice alınamadan sürüp gider…

İşte bu yüzden, Bahçeli’nin “Bulamıyorsanız, bırakın biz bulalım” diye çağrı yaptığı işbu yaman suallerin cevaplarını aramaya –dikkat- bir türlü sıra gelmiyor!

Yazımızın girişindeki “çok meşhur siyasetçinin suskun kalmaya devam ettiği” şu üç kişilik gizli ve derin görüşme de, birebir bu sualin bir parçasıyla alakalıdır!

DERİN AĞ’LAR

Meral Akşener, vaktiyle “Hocaefendi’yi bir gün herkes anlayacak. Ne mutlu onu şimdiden anlayana…” demişti!

Akşener’in partisine kurucu üye yapılan, sonra Meral Hanım’ın Başdanışmanı olan ancak tepkiler üzerine bu görevinden ayrılan “Denge Denetleme Ağı”nın etkili temsilcisi bir Hanımefendiden burada daha önce söz etmiştik…

İşte bu “Denge Denetleme Ağı” adlı kuruluşu destekleyen de CIA’in “Sivil Örümcek Ağı Örgütü” NED’dir!

SIRRIN SIRRI

Burada, fevkalade kritik bir sual de şudur:

NED’nin ve bir de George Soros’un yıllarca fonladığı TESEV’i on yedi yıl boyunca yönetmiş olan “Bütün Hücreleriyle Amerikancı” Nafiz Jan Paker…

Şayet, FETÖ’nün 15 Temmuz darbesi başarılı olsaydı; acaba “nerede sahne alacaktı?”

Herhalde, on beş sene önce kapanan Maksim Gazinosunda değil!

***

Dün, bu sütunda sehven “kayınbiraderi” diye yazdık; oysa “eniştesi” olacaktı: Eniştesi Barlas’ın icra ettiği “müzik muhabbetine” benzemez, derin mevzular!

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.