ÖZGÜN

Bandrol satışları e-devlet'te! e-devlet giriş! e-devlet bireysel sorgulama!

e devlet giriş için haberimize bakınız. SGK, Askerlik, mezuniyet belgesi gibi birçok bireysel bilgilerin yer aldığı uygulama olan e-devlet üzerinden eser sorgulaması da yapmak mümkün. Eser sahipleri, kitaplarına ilişkin bandrol satışlarını e-devlet üzerinden sorgulayabilecek.

Haber Merkezi AA

e-devlet girişi haberimizde. Devlet tarafından tüm vatandaşların işlerini kolaylaştırmak için hazırlanmış olan ve hizmete sunulan uygulama birçok belge ve dökümana ulaşmayı kolaylaştırıyor. Eser sahipleri, kitaplarına ilişkin bandrol satışlarını e-devlet üzerinden sorgulayabilecek.

e-devlet giriş için tıklayınız

Kültür ve Turizm Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, vatandaşların eser sahibi oldukları kitaplara ilişkin bandrol satışlarını sorgulayabilmelerine olanak sağlayan internet uygulaması e-devlet kapsamında hizmete başladı.

Bakanlık, vatandaşların eser sahibi olarak kayıtlı oldukları bandrol satış işlemlerine ilişkin bilgilere erişimine olanak sağlayan yeni internet uygulamasını e-devlet üzerinden başlattı. Islak imzalı dilekçe ile daha önce bakanlığa iletilen talep doğrultusunda hazırlanan bandrol satış listesinin, posta yoluyla vatandaşa ulaştırılmasına da son verildi.

Telif Hakları Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan vatandaşların bilgiye ulaşma hızına ve kolaylığına büyük katkı sağlayan bu yeni uygulamayla aynı zamanda bandrol işlemlerinde bürokrasinin azaltılması amaçlandı.

Eser sahiplerinin kitaplarıyla ilgili bandrol satış işlemlerine ilişkin satış tarihi, eser adı, eser sahipleri, çevirmen bilgisi, yayınevi adı, baskı sayısı ve bandrol satış adedi bilgilerine e-devlet üzerinden ulaşmasına imkan sağlayan uygulama 18 Nisan'da kullanıma sunuldu.

Yorum

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.