Dünya Alman çocuklardan ilginç gösteri Benimle oyna, telefonla değil

Alman çocuklarından anne-babalarına 'telefon' protestosu

Alman çocuklardan ilginç gösteri: Benimle oyna, telefonla değil!

Almanya'da sıradışı bir gösteri yapıldı. 7 yaşındaki küçük bir çocuk tarafından organize edilen gösteride, ebeveynler 'Telefonla çok uğraştıkları' gerekçesiyle eleştirildi. "Benimle oynayın, telefonla değil" sloganıyla yapılan protesto dikkati çekti.

Yeni Şafak
Almanya'da bir çocuk tarafından organize edilen gösteride, anne-babalar telefonla çok oynadıkları için eleştirildiler.
Almanya'da bir çocuk tarafından organize edilen gösteride, anne-babalar telefonla çok oynadıkları için eleştirildiler.

Almanya'nın Hamburg kentinde 7 yaşında Emil Rustige
ismindeki bir çocuk tarafından çok ilgi gören bir eylem düzenlendi. "Spielt mit mir! Nicht mit euren Handys!" yani "Benimle Oynayın, cep telefonuyla değil" sloganıyla bir yürüyüş gerçekleştiren gösteride ebeveynlere mesaj verildi.

7 yaşındaki Emil Rustige, yaşıtlarının yaşadığı sorunu yaşıyor. Anne ve babasının kendisinden çok telefonla ilgilendiğini söylüyor.

7 yaşındaki Emil Rustige'nin ebeveynleri gösteriyi polise bildirdi. Yaklaşık 150 çocuk gösteriye katılırken, ebeveynleri de bu protestoyu izledi.

Bild'de yer alan habere göre, Alman polisi, çocukların etrafında geniş güvenlik önlemleri aldı. Polis sözcüsü şu açıklamayı yaptı: "Çocukların bu eylemlerini ciddiye alıyoruz."

Almanya'da küçük çocuklar önemli bir protesto gösterisi düzenledi. Gösteride ebeveynleri eleştiren çocuklar 'Telefonla değil, bizimle konuşun!' diyerek mesaj verdi.

Protestoya katılan küçük çocukların pankartlarında şu ifadeler yer aldı:

“Uçuş modu açık şimdi sıra bende”
“Biz çok sesliyiz, sizler cep telefonu ekranına bakıyorsunuz”
”Benimle konuş cep telefonunla değil”
Çocuklara vakit ayırın”
“Bizi dinleyin cep telefonunu değil”

Gösteriyi düzenleyen 7 yaşındaki Emil, diğer çocuklara hitaben, "Burada yüksek sesle konuşuyoruz, çünkü anne-babalarımız bizi duymuyor" dedi. Megafonla konuşan çocuk, ebeveynlerden telefonla değil, çocuklarıyla ilgilenmelerini istedi. Küçük çocuk, anne-babaların her yerde telefonla uğraştığını belirterek, "Denizde, havuzda, alışverişte... Her yerde telefonla ilgileniyorsunuz" diye konuştu.

REKLAM

Gösteriye katılanlar arasında minik bebekler de vardı.

Gösteride, sosyal medya logoları üzerine çarpı işareti yapıldı.

/**/
10 bin bekçi alımı şartları
Gündem

10 bin bekçi alımı şartları

10 bin bekçi alımı şartları neler? Polis Akademisi 2018 Bekçi alımı başvuru şartları ve işlemleri. 10 bin bekçi alımı şartları neler, başvurular nasıl yapılır? Bekçi alımlarında adaylarda aranan en büyük özelliklerden bir tanesi herhangi bir siyasi partiye veya siyasi partilerin yan kuruluşlarına üye olmamak. 10 bin bekçi alımında adaylarda aranan şartlar pa.edu.tr adresinin duyurular kısmında detaylı bir şekilde yer alıyor.
Kim Milyoner Olmak İster'deki matematik sorusu sosyal medyayı karıştırdı
Hayat

Kim Milyoner Olmak İster'deki matematik sorusu sosyal medyayı karıştırdı

ATV ekranlarından Murat Yıldırım'ın sunduğu Kim Milyoner Olmak İster'in 12 Kasım Pazartesi akşamı yayınlanan yeni bölümündeki ilginç matematik sorusu sosyal medyayı karıştırdı. 'Bir çikolata ve bir sakızın toplam fiyatının 11 lira olduğu markette, çikolata sakızdan 10 lira daha pahalıysa sakızın fiyatı nedir?' sorusuna yarışmacı doğru cevap veremedi. Soru, saatlerce Twitter'da konuşuldu.
Hamas İsrail'in Demir Kubbe'sini çökertti
Dünya

Hamas İsrail'in Demir Kubbe'sini çökertti

İsrail dün gece Gazze'ye bomba yağdırdı. Hamas'ın askeri kolu Kassam Tugayları ise, İsrail'in beklemediği bir karşılık verdi. Kassam askerleri, roketleriyle İsrail'in sürekli övündüğü hava savunma sistemi 'Demir Kubbe'nin zaafiyetini tespit ederek başarısızlığa uğrattı. Türkiye ve Etki Alanındaki Bölgeler Savunma Analisti Turan Oğuz, atılan 400'e yakın roketin sadece 100'ünü önleyebilen İsrail ordusunun hayal kırıklığı Demir Kubbe'yi yenisafak.com'a değerlendirdi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.