Dünya Çek o dozeri

Afrinliler terör örgütü PKK/PYD'ye karşı isyanda

Çek o dozeri!

Afrin ilçe merkezindeki PKK’lı teröristlerin kenti terk etmek sivilleri hendekler kazarak engellemeye çalıştığı anlar, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) ait insansız hava araçları (İHA) tarafından kaydedildi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
PKK’lı teröristlerin kenti terk etmek sivilleri hendekler kazarak engellemeye çalışıyor.
PKK’lı teröristlerin kenti terk etmek sivilleri hendekler kazarak engellemeye çalışıyor.

İHA görüntülerinde, bir dozerin ilçe merkezinden hareket ederek sivillerin Afrin kent merkezini terk etmeye çalıştığı bir noktaya geldiği görülüyor. Dozer, teröristlerin sivillere ait araç konvoyunu beklettiği bir noktanın hemen ilerisinde, yolun önünü kesecek şekilde kazı çalışması yapıyor. Çıkış noktasına doğru araçlarıyla uzun kuyruklar oluşturan siviller bu sırada toplanarak dozerin yanına gidiyor ve teröristlerin kazısına engel olmak istiyor. Halkı engellemeye çalışan teröristlerin yoğun tepki gördüğü fark edilirken, birçok sivil eli silahlı teröristlerle tartışıyor. Bu sırada yaşlı bir kadının önce teröristleri ikna etmeye çalıştığı, ardından teröristlerin dizdiği taşları elleriyle kaldırarak yolu açmaya çabaladığı İHA görüntüsüne girdi. Görüntülerde, bazı sivillerin dozeri, kepçesine çıkarak engellemeye çalıştığı da fark edildi. TSK’ya ait İHA’lar, daha önce de PKKlıların sivillerin ilçeden çıkışını engellemek için yollarını kestiğini ve teröristlerin ateş açtığını kaydetmişti.

İntikal sürüyor

Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında Türkiye’deki çeşitli birliklerden gönderilen, aralarında zırhlı personel taşıyıcılarının da yer aldığı askeri araçlar Hatay’ın Reyhanlı ve Hassa ilçelerine geldi. Askeri araçlar daha sonra güvenlik önlemleri altında sınır birliklerine sevk edildi. Sınırda konuşlu obüs ve toplar belirlenen terör hedeflerini vururken askeri helikopterlerin de Afrin bölgesinde uçuş yaptığı görüldü.

Keşke hep burada kalsanız
DÜNYA
Keşke hep burada kalsanız

Esed’in çetesine
bomba
DÜNYA
Esed’in çetesine bomba

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.