Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Dünya Cemal Kaşıkçı raporu bugün açıklanıyor Ölüm emrini Muhammed bin Selman verdi

Cemal Kaşıkçı raporu bugün açıklanıyor: Ölüm emrini Muhammed bin Selman verdi!

ABD Ulusal İstihbarat Direktörlüğü'nün Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesine ilişkin raporunu bugün açıklaması beklenirken, rapora ilişkin bir iddia ortaya atıldı. ABD'nin raporunda, gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesine Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın onay verdiğinin belirtildiği öne sürüldü.

Haber Merkezi AA
Cemal Kaşıkçı raporuna ilişkin dikkat çeken iddia: Ölüm emrini  Muhammed bin Selman
Cemal Kaşıkçı.

Bloomberg'in, söz konusu istihbarat raporunu bilen ancak adı açıklanmayan bir yetkiliye dayandırdığı haberine göre, raporun bulguları Veliaht Prens bin Selman'ı işaret ediyor.

Habere göre ağırlıklı olarak Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) ile diğer istihbarat kurumlarının katkı ve Ulusal İstihbarat Direktörlüğü (DNI) tarafından derlenen raporda, Kaşıkçı'nın 2018 Ekim ayında Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğunda öldürülmesine MBS'nin onay verdiği sonucuna varıldı.

İşte vahşetin kayıtları: Tüyler ürpertici
GÜNDEM
İşte vahşetin kayıtları: Tüyler ürpertici

MBS'nin Kaşıkçı cinayetindeki rolünün detaylarının raporda ortaya çıkacağı belirtilen haberde, 2018 yılından bu yana kamuoyuna açıklanmayan raporun ABD-Suudi Arabistan ilişkilerine önemli ölçüde etki edebileceği kaydedildi.

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman
Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman
ABD medyasına göre DNI'nın söz konusu raporu bugün kamuoyuna açıklaması bekleniyor.

Öte yandan ABD medyasında konuyla ilgili olarak çıkan diğer haberlerde, raporda MBS'nin cinayete onay vermesinin dışında muhtemelen talimatı veren kişi de olduğuna ilişkin bulguların paylaşılacağı belirtildi.

Cemal Kaşıkçı cinayetinde yeni gelişme: Evine girip pasaportunu çalmışlar
DÜNYA
Cemal Kaşıkçı cinayetinde yeni gelişme: Evine girip pasaportunu çalmışlar

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman'a yönelik eleştirileriyle bilinen ve Washington Post gazetesinde köşe yazarlığı yapan Cemal Kaşıkçı, 2 Ekim 2018'de gittiği Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğundan bir daha çıkmamıştı. Kaşıkçı'nın daha sonra konsoloslukta öldürüldüğü ve cesedinin parçalandığı ortaya çıkmıştı.

  • ABD Başkanı Biden, dün Suudi Arabistan Kralı Selman ile telefonda görüşmüş, ancak görüşmeye ilişkin Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada Kaşıkçı cinayetinin gündeme gelip gelmediği detayı yer almamıştı.

Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin ikinci iddianamede çarpıcı detaylar
GÜNDEM
Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin ikinci iddianamede çarpıcı detaylar
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.